В Україні рекордно подорожчав скраплений газ

0

Товарна біржа “Українська енергетична біржа” провела аукціон з продажу скрапленого газу ПАТ “Укргазвидобування”, в ході якого було реалізовано 5 180 тонн скрапленого газу в ціновому діапазоні 20 102 — 20 617 грн/т. Всього за торгову сесію було укладено 130 угод, пише epravda.com.ua.

Експерти відзначають динамічне зростання ринку скрапленого газу (LPG): на фоні послаблення національної валюти та зростання дефіциту даного ресурсу ажіотажний попит на LPG призводить до рекордного зростання цін на ринку. За результатами торгів зафіксовано зростання ціни від 25 до 37 % порівняно з останньою торговою сесією.

“Сьогодні на торгах було встановлено новий ціновий рекорд на аукціонах з реалізації скрапленого газу. Якщо переводити ціни в літри, то в середньому ціна реалізації сягає 11 грн за літр. Таке стрімке зростання ціни в першу чергу зумовлене складною ситуацією на ринку, яка склалася у зв’язку з дефіцитом ресурсу. Однак навіть у такій складній ситуації біржові торги дозволили в повному обсязі задовольнити попит з боку учасників і дати справедливу максимальну ринкову цін для ПАТ “Укргазвидобування”, — заявив генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

За результатами останніх торгових сесій спеціалістами УЕБ відзначалося впевнене зростання цін на даному ринку. Більшість фундаментальних ринкових факторів сигналізує про подальше зростання цін.


Не пропустіть