В Україні рекордно подорожчав скраплений газ

0

Товарна біржа “Українська енергетична біржа” провела аукціон з продажу скрапленого газу ПАТ “Укргазвидобування”, в ході якого було реалізовано 5 180 тонн скрапленого газу в ціновому діапазоні 20 102 — 20 617 грн/т. Всього за торгову сесію було укладено 130 угод, пише epravda.com.ua.

Експерти відзначають динамічне зростання ринку скрапленого газу (LPG): на фоні послаблення національної валюти та зростання дефіциту даного ресурсу ажіотажний попит на LPG призводить до рекордного зростання цін на ринку. За результатами торгів зафіксовано зростання ціни від 25 до 37 % порівняно з останньою торговою сесією.

“Сьогодні на торгах було встановлено новий ціновий рекорд на аукціонах з реалізації скрапленого газу. Якщо переводити ціни в літри, то в середньому ціна реалізації сягає 11 грн за літр. Таке стрімке зростання ціни в першу чергу зумовлене складною ситуацією на ринку, яка склалася у зв’язку з дефіцитом ресурсу. Однак навіть у такій складній ситуації біржові торги дозволили в повному обсязі задовольнити попит з боку учасників і дати справедливу максимальну ринкову цін для ПАТ “Укргазвидобування”, — заявив генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

За результатами останніх торгових сесій спеціалістами УЕБ відзначалося впевнене зростання цін на даному ринку. Більшість фундаментальних ринкових факторів сигналізує про подальше зростання цін.