Переводити авто на газ стане невигідно

2

7 вересня літр газу для авто на столичних заправках продавали по 12 грн. За тиждень він подорожчав на гривню, пише gazeta.ua.

— Ціна зростає через величезний попит на це пальне й обмежену пропозицію. Росія чинить перешкоди Білорусі, що виробляє та експортує газ в Україну. Притримує відвантаження наф­ти. У нас упав видобуток нафти й газового конденсату — сировини для скрапленого газу. Нафтопереробні заводи користуються цим і підвищують вартість, — каже Олександр Сіренко, 36 років. Очолює консалтингову компанію “Юпеко”.

— Від початку року на 40 відсотків більше авто перевели на газ, ніж 2015-го. Попит на скраплений газ відповідно теж виріс. А експорт і виробництво відстають. На газовому аукціоні 7 вересня був ажіотаж. Ціна з заводу була чи не найбільша за всю історію — 20 600 гривень за тонну. Це близько 11 гривень за літр. Вищою вона була тільки в лютому 2016-го, коли курс долара наближався до 30 гривень.

Різкого нарощування виробництва скрапленого газу в Україні не буде до нового року. Щонайменше пару тижнів вартість зростатиме — доки розпродадуть газ, що закупили 7 вересня. 13 гривень за літр — не межа. Ціни на скраплений газ уже на межі привабливості — це 50–55 відсотків від ціни 95-го бензину. Скоро переводити авто на газ стане невигідно.


Не пропустіть