Переводити авто на газ стане невигідно

7 вересня літр газу для авто на столичних заправках продавали по 12 грн. За тиждень він подорожчав на гривню, пише gazeta.ua.

— Ціна зростає через величезний попит на це пальне й обмежену пропозицію. Росія чинить перешкоди Білорусі, що виробляє та експортує газ в Україну. Притримує відвантаження наф­ти. У нас упав видобуток нафти й газового конденсату — сировини для скрапленого газу. Нафтопереробні заводи користуються цим і підвищують вартість, — каже Олександр Сіренко, 36 років. Очолює консалтингову компанію “Юпеко”.

— Від початку року на 40 відсотків більше авто перевели на газ, ніж 2015-го. Попит на скраплений газ відповідно теж виріс. А експорт і виробництво відстають. На газовому аукціоні 7 вересня був ажіотаж. Ціна з заводу була чи не найбільша за всю історію — 20 600 гривень за тонну. Це близько 11 гривень за літр. Вищою вона була тільки в лютому 2016-го, коли курс долара наближався до 30 гривень.

Різкого нарощування виробництва скрапленого газу в Україні не буде до нового року. Щонайменше пару тижнів вартість зростатиме — доки розпродадуть газ, що закупили 7 вересня. 13 гривень за літр — не межа. Ціни на скраплений газ уже на межі привабливості — це 50–55 відсотків від ціни 95-го бензину. Скоро переводити авто на газ стане невигідно.

Більше новин


Прокоментуй новину

 • Lembergman

  Авто додатково отримує:
  – зайву вагу
  – зменшення об”єму багажника
  – втрату потужності
  – ризик вибуху при аварії (бензин спочатку загоряється, вибух далеко не обов”язковий)
  Власник отримує додатково:
  – значне полегшення кишені в тому місці, де лежать грошики
  – можливість непомітно отруїтись газом
  – зайві клопоти по обслуговуванню обладнання і догляду за ним…
  Це думка людини, яка за кермом свого авто вже 36-й рік.

  • Паниковский

   Lembergman не пишите куйни,я вас умоляю,это первое,второе таки не будет смысла ездить на газе после повышения его цены до 14 гр