Українська Tesla: студент КПІ побудував власний “Електрозапорожець”

0

Студент Київського Політехнічного інституту Дмитро Липко своїми руками створив електромобіль на основі «горбатого» Запорожця. Новину про це розмістив на facebook-сторінці Зварювальний факультет НТУУ «КПІ», студентом якого і є «український Ілон Маск», пише news.finance.ua.

За основу був узятий вживаний ЗАЗ-965, електродвигун, контролер і чверть акумуляторів від досить популярного в наших краях електромобіля Nissan Leaf. На проектування, розбирання бази і донора і подальшу збірку студенту знадобилося три місяці часу, а також допомогу батька і одноклубників з клубу «Електро-автосам».

За даними власника, «Електрозапорожець» проїжджає близько 50 км в міському циклі від одного заряду батарей. За словами студента, цього вистачає на три дні поїздок з дому на навчання і назад. Не дуже вражаючий пробіг пов’язаний з невеликим об’ємом батарей (стандартний блок Nissan Leaf б/ву – це 24 кВт·год, тобто Запорожцю дісталося всього 6 кВт·год), тим, що акумулятори, швидше за все, були не новими, а також з відсутністю режиму рекуперації, який помітно ускладнив би конструкцію електромобіля.

Відзначимо, що «Електрозапорожець» пройшов вже 2000 км по київських дорогах, що в цьому випадку можна визнати відмінним результатом.


Не пропустіть