Нове покоління «лежачих поліцейських» приємно здивує водіїв (Відео)

0

Законослухняним водіям більше не доведеться гальмувати перед перешкодою, яка отримала назву «лежачий поліцейський», а потім знову набирати швидкість. У всякому разі, в Швеції точно. Саме в цій країні придумали безпечну і екологічну альтернативу дорожнім перешкодам, покликаним не допускати перевищення швидкості на дорогах, пише novate.ru

Схоже, не за горами той час, коли водіям, хто виконує швидкісний режим, не доведеться гальмувати перед «лежачим поліцейським» і відчувати дискомфорт, долаючи його. Розробники з шведської компанії Edeva запропонували альтернативу існуючим перешкодам, які використовуються сьогодні для безпеки на дорозі.

Шведи пропонують встановлювати в поглиблення дорожнього полотна рухливі плити з сервоприводом і керуючою електронікою. Якщо автомобіль або мотоцикл рухається зі встановленою швидкістю, то плита буде залишатися нерухомою. Якщо ж водій порушить встановлений швидкісний режим, одна зі сторін плити опуститься вниз на 6 сантиметрів, а транспортний засіб долаючи цю непомітну перешкоду отримає вельми неприємний для ходової частини і людей в авто удар.

За словами розробників, контроль швидкості буде здійснюватися за допомогою радарів, але можливі й інші варіанти – камера або індукційна петля. Систему планують забезпечити пультом дистанційного керування, за допомогою якого її можна буде відключати при поїзді поліцейських машин і машин «швидкої».

За словами розробників «розумної ями», їхній винахід дозволить поліпшити екологію: адже законослухняним водіям не доведеться гальмувати перед перешкодою і знову розганятися, а це дозволить знизити шкідливі викиди. «Розумні ями» вже з’явилися на деяких дорогах в Швеції.


Не пропустіть