Експерти спрогнозували ціну газу для авто

0

Мінімум два тижні вартість скрапленого газу для автомобілів зростатиме, доки розпродадуть партії, закуплені сьогодні, пише gazeta.ua.

Про це в коментарях Gazeta.ua розповіли директор консалтингової компанії “Юпеко” Олександр Сіренко та аналітик компанії “Альпарі” Антон Козюра.

“Різкого нарощування виробництва скрапленого газу в Україні не буде до Нового року. Як мінімум пару тижнів ціна зростатиме, доки розпродадуть газ, який закупили сьогодні. 13 гривень за літр – не межа. Ціни на скраплений газ уже на межі привабливості – це 50-55 відсотків від ціни 95-го бензину. Так і балансуватимемо на межі”, – спрогнозував Олександр Сіренко.

За словами Сіренка, на газовому аукціоні 7 вересні був ажіотаж. Ціна з заводу була чи не найбільша за всю історію – понад 20 600 грн за т, це приблизно 11 грн за літр. Вищою вона була тільки у лютому 2016-го, коли курс долара наближався до 30 грн.

“2016 року в Україні ринок авто на газу збільшився мінімум на 40 відсотків. Попит на скраплений газ так само зріс. А експорт та виробництво відстає. Росія притримує відвантаження нафти Білорусі, яка її переробляє також і на скраплений газ та експортує в Україну. У нас в країні видобуток газового конденсату й нафти збільшився лише в приватних компаніях. У державних – скоротився через високу ренту. Виробники користуються цим і піднімають ціну на газ”, – пояснив Олександр Сіренко.

Дещо іншу точку зору має аналітик компанії “Альпарі” Антон Козюра.

“Важливу роль, проте далеко не вирішальну, в зростанні вартості палива зіграло зниження вартості гривні відносно долара США, яке спостерігають уже протягом місяця. За цей час гривня впала приблизно на 8,2%. Водночас теперішній стрибок цін на автогаз виглядає спекулятивним, є досить високі шанси, що вже до кінця поточного місяця ціна стабілізується. На це цілком може вплинути традиційне зниження попиту після проведення сільгоспробіт. А також виведення з планових ремонтів потужностей, які на даному етапі виведені з ринку”, – аргументував Антон Козюра.


Не пропустіть