За два місяці газ на АЗС сильно подорожчав

1

Поки водії продовжують активно переобладнувати свої машини під скраплений газ — ціна на нього ставить рекорди замість обіцяного здешевлення! Нині цей газ вартує вже 11,30 — 11,66 гривні за літр, пише газета “Експрес”.

— З липня, тобто за два місяці, гуртові ціни на скраплений газ зросли на 50% і більше, — розповідає Геннадій Рябцев, заступник директора науково-технічного центру “Психея”. — Подорожчання відбулося через дефіцит цього ресурсу. Зараз ринок недораховує приблизно третини місячного обсягу споживання.

— Чому на ринку бракує скрапленого газу?

— Тому що автомобілісти відмовляються від дорогого бензину, — — вважає Сергій Куюн, директор консалтингової групи “А-95”. — Таких темпів ніхто не очікував. Тому газу елементарно не вистачає.

— Скільки саме скрапленого газу бракує на ринку?

С. Куюн: — Лише у попередньому місяці дефіцит склав близько 30 тисяч тонн. І це продовжує тиснути на ціни.

— Який газ використовують наші автомобілісти?

Г. Рябцев: — У нас є власний газ, але його виробляють дедалі менше, бо в “Укргазвидобуванні” та “Укрнафті” зменшуються обсяги видобутку сировини. Відтак нам потрібно більше імпортувати.

— Якою є частка імпортного автогазу і звідки ми його завозимо?

— Зараз завозимо близько половини від необхідних обсягів. Чітко сказати, скільки саме — складно, бо цей ринок закритий й він вийшов з-під контролю держави кілька років тому. Лише в столиці діє щонайменше 300 нелегальних газових заправок. В основному завозимо скраплений газ із Білорусі та Росії. В інших країнах він дорожчий.

— Яке сьогодні співвідношення використання обсягів газу та бензину? Як воно змінилося за рік?

— У нас споживається близько 4 мільйонів тонн бензину і близько 1 мільйона тонн скрапленого газу. До того ж у ці 4 мільйони входить не лише врахований офіційний бензин, але й суміші, сурогат. Протягом останніх років обсяги реалізації пропан-бутану збільшуються, а бензину — зменшуються.

— Чого очікувати у цінах на газ?

С. Куюн:– Найближчим часом ціна може зрости до 12,5 — 13 гривень за літр у більшості мереж. Однак у випадку щонайменшої девальвації гривні зростання цін продовжиться.

Г. Рябцев: — Ніхто з трейдерів не заявляє про відновлення постачань, збільшення обсягів поставок. Перспективи на найближчий час не дуже хороші.


Не пропустіть