Чому при розмитненні іномарок ставлять обмеження на передачу авто іншим особам

0

Автор законопроекту про зниження акцизів на ввезені іномарки народний депутат Роберт Горват направив звернення в Головний сервісний центр МВС (ДСЦ) з проханням розібратися в тому, що митники в свідоцтвах про реєстрацію машин ставлять позначки «без права продажу, дарування, обміну, передачі у володіння, користування і відчуження». На думку депутата, такі позначки не передбачені законопроектом №3251 (про тимчасове зниження акцизів). Депутат каже, що в законі не передбачено обмеження на передачу авто іншим особам у користування. Запит був відправлений 23 серпня, пише o-doroge.com.

При цьому законом передбачено, що протягом 365 днів автомобіль, розмитнений за зниженими акцизами не можна дарувати, продавати, відчужувати. Інакше власник авто повинен доплатити акцизи за стандартною схемою. Власники пригнаних автомобілів зіткнулися з тим, що в документи ставиться позначка з забороною і на використання, тобто передачу в користування.

ДСЦ МВС відповіло, що при видачі свідоцтв митники керуються не тільки законом, на також і деякими підзаконними актами. В даному випадку постановою Кабміну №1388 і наказом митної служби №1118. Митники не можуть по-своєму трактувати обмеження, встановлені законодавством.

Депутат Роберт Горват у відповідь на коментар ДСЦ повідомив, що як і раніше бачить в цих діях ознаки корупції і не згоден з діями сервісних центрів. Горват направив депутатські звернення до генпрокурора України і міністру внутрішніх справ.


Не пропустіть