Пільги б’ють по цінах: Як змінилася вартість авто в Україні

0

Вибір автомобілів з пробігом – на будь-який смак і гаманець. Їхня вартість поступово падає під тиском чуток про нашестя дешевих машин, розмитнених за “пільговим акцизом”. Для покупців, звичайно, роздолля, а от продати таке авто – непросте завдання. Хіба що заради оперативності трохи жертвувати ціною – користуватися послугою trade-in.

За перший місяць дії пільгового акцизу в Україну було завезено 1300 старих автомобілів. Це дуже скромна цифра в порівнянні з тим, що прогнозували представники Кабміну, які очікували, що в країну моментально хлинуть десятки тисяч старих авто.

Однак обмеження віку ввезених транспортних засобів, заборона на подальший продаж протягом року, а також складності з митним оформленням відлякують потенційних покупців. До того ж приганяти автомобіль повинен його безпосередній власник, що ще сильніше обмежує коло прихильників “пільгового акцизу”.

Інша річ, внутрішній вторинний ринок, який вже відреагував як на нові ставки акцизу, так і на нестабільний валютний курс. До того ж ціни на нові авто, які приїжджають в Україну, поступово падають, і тим самим зменшують прайси на “місцеві” автомобілі. “Ті моделі авто, які коштували 15 тис дол років два-три тому, в салонах сьогодні вже по 12 тис дол. Все це відбивається на вторинному ринку, де продавці зменшують свої апетити”, – говорить Олег Назаренко, генеральний директор ВААІД.

http://news.finance.ua/


Не пропустіть