У Запоріжжі презентували український безпілотний автомобіль (Відео)

0

У Запоріжжі презентували перший Lanos з автопілотом, який розробили українці. “Розумне авто” вміє орієнтуватися на бездоріжжі і розпізнавати перешкоди на шляху, повідомляє сайт Запоріжжя.

Як зазначається, розробкою модуля автопілота Pilot Drive займалася запорізька компанія “Інфоком ЛТД”.

“Pilotdrive – це система безпілотного керування автомобілем, яку можна встановити на будь-який вид транспорту – вантажний, пасажирський, особистий автомобіль”, – запевнили в компанії, яка повністю розробила програмну частину.
у той же час апаратну частину інженерам довелося купувати за кордоном – в Америці, Німеччині, Китаї. “На українському ринку просто немає відповідних апаратних рішень”, – пояснили представники компанії.

За даними розробників, автопілот розпізнає розмітку дороги, її ширину і вміє орієнтуватися в умовах бездоріжжя. Зокрема, датчики авто охоплюють 360 градусів, що виключає виникнення сліпих зон.

До того ж в безпілотник встановлені захищені від дощу і туману сенсорні системи, які розпізнають дорожні знаки, пішоходів і навіть тварин, які можуть вибігти на дорогу. Як запевняють в “Інфоком”, реакція автомобіля на перешкоду моментальна – система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за частку секунди.


Не пропустіть