Водіїв чекає новий спосіб здирства “офіційних хабарів”

1

Процедура реєстрації автотранспорту в Україні подорожчала. Якщо раніше сплачували хабар даішникам за довідку-рахунок, то тепер цю довідку скасували, натомість зобов’язали автолюбителів засвідчувати документи в нотаріусів, послуги яких коштують недешево, пише automotoclub.info.

Вже тиждень як ліквідували Міжрегіональні реєстраційно-екзаменаційні відділи (МРЕВ), а замість них заробили Сервісні центри. Створені за європейським зразком, ці заклади покликані спростити оформлення і видачу документів, а також ліквідувати корупцію.

Втім, багато водіїв незадоволені тим, як організована робота нових МРЕВ.

Щоб отримати довідку-рахунок при купівлі-продажу автомобіля раніше, потрібно було заплатити офіційні послуги, плюс хабар у розмірі 500-1000 грн. Тепер хабар платити не потрібно. Договір між покупцем і продавцем підписується в присутності адміністратора Сервісного центру. Потім оплачується офіційна вартість послуги, договір візується нотаріусом і питання вирішене.

На перший погляд ніякої тяганини і корупційної складової. Але потрібно врахувати, що послуги нотаріуса обходяться в 1000-1300 грн, отже, оформлення документів варто сьогодні дорожче ніж раніше, хоча і відбувається легально.

Водії не розуміють, чому їх зобов’язують завіряти документи в нотаріусів, оскільки багато хто вважає, що нотаріальні контори відстібають МВС гроші. Однак причина в тому, що робота сервісних центрів не закріплена на законодавчому рівні, розповів автоадвокат, автор книги “100 аргументів проти штрафів ДАІ” Володимир Караваєв.

“Сервісні центри неправомочні, оскільки створені з порушенням закону. От якщо б Верховна Рада свого часу прийняла закон про Сервісні центри тоді можна говорити про їх правомочність. Але, цього зроблено не було і зараз всі намагаються протягти через постанову Кабінету Міністрів”, – розповів Караваєв.

Раз так, то будь-яку угоду, яка буде проходити через Центри, можна буде легко скасовувати. Тому Сервісні центри перестраховуються і відсилають до нотаріуса, пояснив експерт.

Втім, до якості обслуговування в нових МРЕВ, у водіїв претензій немає. Журналісти побували у Сервісному центрі №4, що на вулиці Братиславська, 52. Світле просторе приміщення після ремонту зі скляними кабінками уздовж стін. Тут же працюють представники страхових компаній і нотаріус. Черг як це було раніше – немає, що дуже тішить автолюбителів.
Один з водіїв розповів, що робота Сервісних центрів нормально ще не налагоджена. “Я приїхав отримати новий техпаспорт, а виявилося, що їх немає”, – зазначив автолюбитель Олександр.

Як і все нове, робота Сервісних центрів сьогодні проходить обкатку, всі вади в роботі адміністрація обіцяє усунути.


Не пропустіть