В Україні пропонують ввести кардинальні зміни в ПДР

До Верховної Ради подано законопроект, яким пропонується здійснити кардинальні зміни у сфері регулювання дорожнього руху, зокрема і ввести нові ПДР, пише autocentre.ua.

Вищезазначений законопроект №5184 «Про дорожній рух і його безпеку», який серед іншого запроваджує нові ПДР, ще зовсім «свіжий» – зареєстрований у Верховній Раді в понеділок, 26 вересня, і поки що його направлено для ознайомлення керівництву парламенту та його комітетам. Цим документом пропонується суттєво модернізувати наше застаріле законодавство, що діє ще з початку набуття Україною незалежності та регулює сферу керування безпекою дорожнього руху.

Як пояснюють автори цього документа, необхідність введення таких кардинальних змін назріла вже давно – внесення нових поправок до чинних закониів не дає змоги ефективно вплинути на негативну ситуацію з безпекою на дорогах нашої країни, де аварійність є однією з найвищих у Східній Європі (на 100 тис. населення припадає 13 загиблих, тоді як в Євросоюзі – більше ніж удвічі менше). Більше того, у нас в країні відсутній єдиний центральний орган, який має системно опікуватися питаннями керування безпекою руху та координувати діяльність всіх задіяних у цьому процесі держорганів. При цьому західні експерти, грунтуючись на своєму багаторічному досвіді, настійно рекомендують створити в Україні подібну структуру.

Зазначимо, що в основу законопроекту №5184 увійшли напрацювання великого авторського колективу – представників всеукраїнського Форуму з безпеки дорожнього руху – відомих практиків, науковців, юристів, автори книг і наукових робіт на тему безпеки дорожнього руху та громадських активістів.

Поданий до Верховної Ради проект дуже масштабний і зачіпає практично всі аспекти цієї сфери. Коротко зупинимося на найцікавіших з них. Так, пропонується ввести нові ПДР. Причому, їм додадуть більш високий статус – внісши їх окремим розділом закону «Про дорожній рух і його безпеку». З’являться нові терміни: агресивне керування, перехрестя з обмеженою оглядовістю тощо. Зміниться порядок проїзду перехресть, а у велосипедистів і пішоходів з’являться нові обов’язки і заборони. З’являться нові вимоги, наприклад, щодо обов’язкової заміни літніх і зимових шин відповідно до сезону. Більше того, звичну для українських водіїв структуру ПДР серйозно переформатування (на початок перенесено розділи, що стосуються дорожніх знаків, розмітки, регулювання дорожнього руху і лише потім підуть частини щодо порядку та режимів їзди тощо).

Законопроектом №5184 також пропонується повернутися до практики проходження обов’язкових медоглядів і техоглядів, змінити правила реєстрації/перереєстрації та визначити підстави для евакуації автомобілів, а також – змінити принципи навчання майбутніх водіїв та процедури перевірки їх готовності до безпечного керування транспортними засобами. Проект, зокрема, вводить центральний орган, який керуватиме дорожньою безпекою в Україні – Національне бюро безпеки дорожнього руху.

Нововведень дуже багато і ми будемо знайомити наших читачів з ними поступово, доки проект вивчатимуть у Верховній Раді, а також – оперативно інформувати про етапи його просування в парламенті.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • иван

    вы уже милицию реформировали,образование тоже,налоговую,что еще осталось.давайте угробите и это.

  • ssergem

    в который раз прикрываясь “западными экспертами” пытаются впарить коррупционный сверху донизу закон протасвивающий в измененной ипостаси старое “дай”.
    далее по сути: обязательных медосмотров в Европе нет. обязательный техосмотр есть, но на базе независимого экспертного центра и любой техстанции, оборудованной необходимым оборудованием – а не так как предлагают бывшие менты. и фактически по каждому пункту аналогично – все призвано в первую очередь обеспечить кормушку, а безопасностью там и не пахнет