Названо країни з найдешевшим бензином в світі

0

Світові ціни на бензин тримаються на відносно низьких відмітках, проте доступність палива для населення залежить від цілого ряду чинників. До такого висновку прийшли фахівці агентства Bloomberg, і опублікували новий рейтинг цін на паливо в різних країнах. У дослідженні враховувалася вартість літра бензину А-95 в третьому кварталі 2016 року на підставі даних 61 країни, пише autonews.com.ua.

Як виявилося, найнижчі ціни на бензин діють в Венесуелі. Жителі цієї латиноамериканської країни платять за літр бензину лише … 0,01 долара! Хоча не можна забувати, що такий рівень цін на паливо підтримується за рахунок держсубсидій, а на місцевих заправках нерідко виникає дефіцит, бензин в Венесуелі коштує в 24 рази менше, ніж в Саудівській Аравії, яка зайняла другий рядок рейтингу ($ 0,24 за літр). Третє місце дісталося Ірану, в якому літр автомобільного палива обійдеться в $ 0,34, далі йде Кувейт ($ 0,35), Малайзія ($ 0,41), ОАЕ ($ 0,45) і Нігерія ($ 0,46). Бензин в РФ в середньому коштує $ 0,59 – стільки ж, скільки в Індонезії.

Найдорожчий бензин у світі продається в Гонконзі ($ 1,87 за літр), Норвегії ($ 1,78) і Нідерландах ($ 1,68).

Втім, номінальна вартість бензину – це ще не все. Нітрохи не менш важлива доступність бензину для населення. Доступніше всього бензин в Венесуелі, США і Саудівської Аравії. Найменше палива можуть дозволити собі жителі Індії, де літр бензину коштує як 21,21% щоденного доходу, Пакистані (15,34%) і Філіппінах (10,26%).


Не пропустіть