Як митники блокують імпорт дешевих іномарок в Україні

0

Після того, як українські митники отримали право вимагати при ввезенні в Україну іномарок сертифікати на відповідність українським нормам, українці зіткнулися з новою проблемою – дорога стоянка в портах і неможливість отримати сертифікат відповідності, який вимагає УКРІНФОРМ.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook розповідає Юлія Марушевская, передає Страна.ua.

«Все частіше громадяни скаржаться на блокування ввезення в Україну старих легкових авто. Причиною проблем є нелогічний лист Романа Насирова, яким він зобов’язав митників витребувати сертифікат відповідності українським нормам при митному оформленні. Як наслідок, стоянки портів заповнені автомобілями. Зауважу, що один день стоянки коштує імпортеру приблизно 50-150 доларів, плюс оплата сертифіката», – пише Марушевская.

В результаті виходить ситуація, коли «з одного боку за законом знижуються акцизи на імпорт старих авто, з іншого – з громадян здирають гроші за простій і видачу сертифікатів».

«При цьому нікому в ДФС не спало на думку чітко роз’яснити, де взяти такий сертифікат або довідку. Найбільше дістається тим, хто намагається ввезти авто з США, в тому числі електромобілі», – пише Марушевская.
З її слів, сам факт сертифікації, наприклад, «Мерседеса» в Україні вже нонсенс.

«Всі ці сертифікати необхідно максимально спростити, якщо не ліквідувати зовсім. Але на цей раз митницю використовують як інструмент для вимагання та організації корупційних схем при імпорті авто. В законі чітко зазначено, що сертифікат не потрібно пред’являти митниці. Дії Романа Насирова тільки підтверджують його ангажованість в прикритті таких схем і суперечать здоровому глузд», – вважає Марушевская.


Не пропустіть