Розмитнення автомобілів з Європи: реальний досвід

0

Власним досвідом з розмитнення автомобіля поділилися журналісти, пише autocentre.ua.

Своїм досвідом в розмитненні вживаного автомобіля з Німеччини поділилися журналісти «Джедаї». Вони вже описували, як шукали старий автомобіль в Польщі, але знайшли прийнятний варіант все-таки в Німеччині – BMW 1-ої серії кабріолет.

В Німеччини були зібрані всі необхідні документи на машину: документ купівлі-продажу, страховий поліс, номерні знаки, і техпаспорт. Але найбільша інтрига щасливого володаря новенької машини чекає на українському кордоні та місцевій митниці.

Вже на кордоні, після попередньої перевірки, інспектор направляє власника до митного брокеру, який визначає суму податку. Сама послуга вартує не дорого: 9 євро. Далі, після екологічної перевірки, слідує процедура підтвердження вартості автомобіля. Для цього митний інспектор повинен звірити вартість даної моделі по базі або каталогах.

Тепер рахуємо: якщо автомобіль BMW 1-ої серії кабріолет куплений за 11 800 євро, то мито на нього становить 1218 євро. До цього потрібно додати акциз у розмірі 673 євро, і ПДВ – 2816 євро.

Так, серед всіх необхідних платежів на цьому етапі, найдорожчий – якраз податок на додану вартість. Маленький нюанс: сертифікат походження автомобіля не обов’язково отримувати у країні його придбання. У разі його відсутності, можна використати інформацію, яка міститься в паспорті автомобіля, його ідентифікаційний номер, т. е. у VIN – коді. Сам процес розмитнення багато часу не займає. Всього пара годин – і можна рухатися далі, до місця проживання. Наступний етап необхідних платежів очікує на регіональній митниці, в даному випадку — Київської. Тут доведеться платити за все: паркінг на митній майданчику – 300 грн, послуги брокера – 1500 грн., перевірка технічного стану автомобіля та перевірка його на відповідність екологічним нормам євро-5 – плюс ще 1500 грн. Після регіональної митниці можна їхати отримувати номери і техпаспорт в Сервісний центр МВС (раніше – МРЕВ).

При реєстрації в сервісному центрі необхідно заплатити за номерні знаки і техпаспорт – близько 500 грн. До всього вищепереліченого необхідно додати чергову круглу суму — збір в пенсійний фонд – для нашого автомобіля в розмірі 14000.

Підбиваємо підсумки. Початкова ціна BMW 1-ої серії кабріолет в Німеччині – 11800 євро. На дорогу і проживання потрібно витратити близько 1000 євро. Номерні знаки, послуги брокера і страховка потягне 355 євро. Розмитнення автомобіля обійдеться в 4760 євро. Відрахування в пенсійний фонд складуть 480 євро, а на сертифікат відповідності та інші витрати потрібно викласти ще 100 євро. [p]Остаточна ціна, яку доведеться заплатити за даний автомобіль мрії, складе 18500 євро.

Отже, вартість машини зросла на 6700 євро, що становить орієнтовно 50 відсотків від початкової вартості автомобіля. У чому ж вигода, якщо за ці ж гроші можна купити аналогічний старий автомобіль в Києві? Так, дійсно заощадити не вийде. Єдиний бонус, який отримає власник, це надія на те, що в Німеччині автомобіль експлуатувався в більш прийнятних умовах, ніж в Україні: їздив по хорошим дорогам, заправлявся хорошим паливом і регулярно проходив.


Не пропустіть