Які зміни чекають на українських водіїв

0

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський пообіцяв наступного року близько 70 нових мобільних пунктів вагового контролю. Про це Пивоварський розповів в інтерв’ю Дзеркалу тижня, пише p-p.com.ua.

За словами міністра, крім нових мобільних пунктів, будуть найняті нові транспортні інспектора з високими зарплатами.

«Ми створили нову «Державну службу безпеки на транспорті», ліквідувавши «Укртрансінспекцію» і «Укрморрічінспекцію». Люди автоматом в нову службу не переходять, тільки після проходження тестів, співбесід. І найголовніше – зарплати у них будуть такі ж, як і в нових поліцейських, тому що не може людина, працюючи за 1500 гривень, не брати хабарі», – сказав Пивоварський.

Як заявив міністр, контролюватися робота нових інспекторів буде за допомогою камер.

«Нам дають технічну допомогу європейці, ми закуповуємо нові машини, на яких будуть встановлені камери спостереження. Пропустити фуру, яку вже зупинили і вона заїхала на ваговий контроль, зможуть тільки у двох випадках: якщо у неї все гаразд з вагою, і це зафіксувала камера, або якщо був виписаний штраф за перевагу. Правда, і в цьому випадку фура нікуди не їде, поки не розвантажиться до норми», – зазначив Пивоварський.

За словами Пивоварського, водії фур, які їздять за кордон, задоволені змінами, на відміну від водіїв працюють усередині країни.

«У них, як правило, якісні автомобілі, підготовлені для проходу жорсткого європейського контролю. Але всередині країни є перевізники, які вважають, що і 80 тонн возити по дорогах, які в змозі витримувати максимум 40, – це нормально! А потім приходять до нас і заявляють, що через наших доріг ламаються їх машини. І починається торг, вони пропонують платити по 10 тис. грн на рік з кожної машини. А ми їм показуємо розрахунки, що нанесений ними збиток становить 70 тис. грн на рік від однієї машини. І так працювати ми не будемо», – сказав Пивоварський.


Не пропустіть