Водіям в Україні доведеться проходити новий медогляд

0

В Україні розглядається законопроект №5184 «Про дорожній рух і його безпеку», що стосується процедури і періодичності проведення медогляду для кандидатів у водії та водіїв, а також введено нове поняття «психофізіологічна експертиза з оцінкою рівня розвитку професійно важливих психофізіологічних якостей кандидатів у водії та водіїв», передає drive-news.net.

Юридичною мовою це називається «психофізіологічна експертиза», в Європі давно отримало власну народну назву – «Ідіот тест» (мова про Medizinisch-Psychologische Untersuchung, MPU – прим. Ред.). Поки невідомо, як саме буде виглядати інтерпретацію європейської практики цього явища в Україні, але в Німеччині цих тестів бояться як вогню.

Якщо водій порушує ПДР систематично, то звільнитися штрафами не вийде. Зазвичай, після третього порушення, за певний період часу «щасливчик» отримує запрошення пройти цей самий тест. А за грубі порушення (наприклад, алкоголь за кермом) можна отримати запрошення на MPU і відразу. Якщо не з’явитися, то справа може дійти і до в’язниці.


Не пропустіть