В Україні змінять правила паркування

В Україні обіцяють навести лад з автомобільними парковками. Для цього група депутатів розробила спеціальний законопроект, пише socportal.info.

Законопроект передбачає, що правила паркування в Україні будуть змінені. Зокрема, за неправильне паркування будуть жорсткіше карати, а право стягнення штрафів від поліції передадуть спеціальній службі.

Парламентарі запевнили, що такі зміни дозволять розвантажити центри міст та поповнити місцеві бюджети. А ще муніципальним службам нададуть право штрафувати порушників правил паркування, навіть якщо на момент порушення їх немає в автівці.

Зараз право виписувати штрафи мають лише поліцейські. Але розробники ініціативи сказали, що правоохоронці мають займатись більш серйозними справами, ніж ловити порушників правил паркування.

Ще одна перевага законопроекту – відсутність людського фактору під час накладання штрафу. Інспектор лише фотографує факт порушення та прикріпляє до автомобіля постанову.

Суми штрафів і терміни їх сплати залишаться без змін. Заплатити треба протягом 30 днів. Інакше – пеня або арешт авто.

На думку авторів ініціативи, тоді з`являться й попит на паркінги, й інвестори, що їх будуватимуть. Які парковки будуть платними, а які безкоштовними, вирішуватиме місцева влада.

Законопроект в парламенті з`явиться вже наступного тижня. Автори запевнили, якщо його ухвалять, це назавжди вирішить проблему заторів в українських містах.

Більше новин


Прокоментуй новину

 • Vika Vika

  Наконец-то! А то паркуются кто на что способен – криво-косо, поперёк, на трамвайных путях, пешеходных зебрах, занимая 1,5 полосы – ужас! Поддерживаю, пусть платят штрафы, у нас только финансово можно воздействовать на автохамов.

  • Vitaliy Panasevich

   Этот закон сто процентов вернёт платные парковки ВЕЗДЕ!!От этого выиграют уж точно не рядовые граждане!!

   • Vadim Yanchuk

    и тут зраду увидел

    • Vitaliy Panasevich

     Да не “зраду”,а очередную обмахаловку и манна небесная для тех кто у власти.Вы как слепые!Я просто поражаюсь! Вы видели ИХ декларации?? И вы до сих пор верите что ОНИ хоть на мгновение задумываются о благе страны и о народе??? Убогое общество 🙁

 • Тарас

  Сам являюсь водієм, та буду страшенно радий таким новаціям.
  А якщо ще створити мобільний додаток для полегшення координації інспекторам,анонімно відправляти їм фото порушників для швидкості реакції прибуття на місце правопорушення, то це взагалі буде бомба по більш єфективному наведенню порядку.
  Підняти ще штрафи за окремо за неправильне паркування мінімум в двіччі.
  Японці вирішили проблему з заторами на дорогах за тиждень.
  Ставте плюси, змінюймо наш менталитет разом. Водії, ми в любому випадку – одна родина.