Чи варто зараз переводити авто на газ?

0

Зазначений недавно стрибок цін на газове моторне паливо ледве не підкосив плани українських автомобілістів з переводу сталевих коней на «блакитне» паливо. Однак зі стабілізацією ситуації з поставками палива в Україну з-за кордону, стали повертатися до звичних позначок і ціни на нього, – пише Автомир.

У зв’язку з цим на українських СТО знову зросла кількість клієнтів, що бажають переобладнати свої автомобілі на більш доступний вид палива. При цьому хвилі значного попиту, яка спостерігалася раніше, коли для переходу на «блакитне паливо» необхідно було записуватися і чекати своєї черги мало не тиждень, зараз не спостерігається. Ще однією перевагою установки ГБО зараз, в період низької активності потенційних клієнтів, є більш якісна установка, коли майстри можуть приділити достатньо уваги кожному клієнту.

Порівнянним по економічності з «газовим» автомобілем можуть вважатися лише електромобілі, які не можуть похвалитися поки значним запасом ходу, а інфраструктура для їх підзарядки далека від розвитку. Найбільш вигідним з точки зору витрат при експлуатації обіцяє бути перехід на газ гібридного автомобіля, який з заводу працював на бензині.

Фахівці відзначають, що подібні випадки навіть не в Україні далеко не поодинокі. При цьому навіть вартість ГБО незначно відрізняється від аналогічного комплекту для тільки бензинового двигуна. Важливим нюансом є застосування блоку управління газовою апаратурою, яка підтримує роботу режиму «старт-стоп», яка сьогодні все частіше зустрічається на легкових автомобілях.


Не пропустіть