Які штрафи загрожують українцям за нерозмитнені авто

2

Представники фіскальної служби планують найближчим часом навести порядок з автомобілями на іноземних документах, які перебувають на території країни в режимі тимчасового ввезення або транзиту. Для цього планується проведення спільних рейдів з патрульної поліцією, а їх результатом стане застосування до порушників передбачених законодавством заходів, – передає Автомир.

Про конкретні заходи стягнень до громадян, що дозволяють собі свідомо порушувати митне законодавство, докладніше повідомили в прес-службі відомства. Так, спільні мобільні екіпажі будуть займатися виявленням порушників, які ризикують отримати наступні види стягнень.

У разі перебування транспорту на території України понад установлений строк на період, що перевищує три доби, законодавці передбачили покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. Аналогічне порушення, в разі перевищення встановленого законом строку перебування на термін від трьох до десяти діб, передбачає покарання 5100 грн. Якщо ж термін незаконного перебування перевищить десять діб, то власнику загрожуватиме штраф вже у розмірі 17000 грн.

До власника автомобіля, який перебуває в Україні в «режимі тимчасового ввезення», відповідно до якого передбачається пільговий режим в інших цілях, можуть бути застосовані вимоги ст. 485 Митного кодексу України, санкції якої передбачають штраф в сумі 300% від митних платежів, від яких ухилився власник автомобіля.

Нарешті, порушення режиму транзиту карається наступним покаранням залежно від тривалості перевищення дозволеного терміну перебування на території країни і ненаданні необхідних документів у встановлений законодавством термін: на 1 добу – 170 грн, від 1 до 10 діб – 3400 грн, понад 10 діб – 8500 грн.

Все сказане вище означає, що експлуатація автомобіля, зареєстрованого на території іншої країни з порушенням митного законодавства, може обернутися для власника серйозними фінансовими втратами.


Не пропустіть