Москаль розповів, яка проблема в Закарпатті страшніше сепаратизму

0

За словами губернатора, проблема автомобілів з іноземними номерами дійсно небезпечна, пише kp.ua.

Голова Закарпатської області не боїться масштабних “сепаратистських” акцій протесту в своєму регіоні. Куди більшою проблемою йому бачиться автомобілі на європейських номерах і їх водії, які змушені кожні п’ять днів перетинати кордон.

Москаль прокоментував інформацію голови СБУ Василя Грицака про те, що Росія в найближчі місяці планує дестабілізувати кілька областей України, в тому числі і Закарпатті.

– У кожному народі є свої “місцеві божевільні”. Сьогодні вони хотіли пікетувати ОДА за тарифи … вони самі не знали за що. На мітинг прийшли три людини. Якщо це і є дестабілізація по російському плану, тоді … Що у нас буде в листопаді? Я не скажу, що у нас буде спокійно, але це не пов’язано ні з Росією, ні з Сурковим, ні з Путіним, сказав Москаль. За його словами, куди більша проблема з ввезенням автомобілів на іноземних номерах.

– У нас проблема, яка є по всій Україні. Митний кодекс дозволяє громадянам України ввозити автомобілі з іноземною реєстрацією. Тобто купувати в Польщі, Угорщині, Чехії та на цих номерах їздити. Але той же Митний кодекс зобов’язує їх в рамках двох митниць 10 днів перетинати, виїжджати за територію України, а протягом Закарпатської митниці – протягом п’яти днів. Люди не можуть ні захворіти, ні лікуватися, ні піти у відпустку. Кожні 5 днів вони повинні перетинати кордони, – сказав губернатор.

За його словами, закарпатська влада зверталася в ДФС, в профільний комітет Ради, але поки не отримали відповідей.

– Уже сотні тисяч цих машин з іноземною реєстрацією в Україні. Вони 12 листопада будуть пікетувати КПВВ на в’їзді і виїзді з України, – сказав Москаль.

ДОВІДКА

На Закарпатті водії автомобілів з іноземними номерами оголосили безстрокову акцію протесту в жовтні і перекрили в’їзд на КПП зі Словаччиною. Потім вони розблокували проїзд, але обіцяли повторювати блокаду доти, поки Кабмін не дозволить вільно пересуватися на іноземних номерах по території країни, або якось інакше врегулює питання.

– Я змушений кожні 5 днів перетинати кордон, щоб не нарватися на штрафи, – сказав “КП в Україні” автомобіліст Роман. – Мені треба відпрошуватися з роботи, змінювати якісь свої плани, простоювати в черзі на кордоні, щоб потрапити на зустріч з митниками. Цю статтю Митного кодексу, яку ми вимагаємо скасувати, ввели ще при Януковичі. Ми мітингуємо вже не в перший раз, але чомусь влада нічого не робить, щоб вирішити наболіле для нас питання.


Не пропустіть