Уряд не буде скасовувати автомобільний податок

0

Міністерство фінансів України виступило проти об’єднання роздрібного і основного податків на пальне, так як це може призвести до втрат місцевих бюджетів. При цьому, у відомстві також відкидають варіант розподілу податку на пальне з центрального бюджету між місцевими.

У відомстві зазначили, що в разі скасування роздрібного акцизного податку з продажів пального, місцеві бюджети будуть позбавлені значного фінансового ресурсу.

При цьому, в Мінфіні виключили можливість надання субвенцій з центрального бюджету на потреби міст (в разі якщо роздрібний і основний податок будуть об’єднані, – ред.), тому що це, за даними відомства, суперечить Бюджетному кодексу України.

Головним аргументом профільного Міністерства проти об’єднання роздрібного і основного паливних податків є “неможливість визначення єдиного методологічного підходу до розподілу субвенцій в розрізі майже 11 тис. місцевих бюджетів”.

Нагадаємо, в Держфіскальній службі України раніше запропонували скасувати роздрібний акциз на паливо, шляхом включення його ставки в основний акциз. Така ініціатива зумовлена тим, що через діяльність сірих дилерів паливного ринку місцеві бюджети недоотримують значні бюджетних надходжень. Зазначену пропозиція підтримали нафтотрейдери. Крім того за скасування роздрібного акцизу також виступив АМКУ.

http://automotoclub.info/


Не пропустіть