Визначили, хто з водіїв повинні платити за дороги

На думку новопризначеного голови “Укравтодору” Славоміра Новака, основне фінансове навантаження на утримання доріг мають нести ті, хто найбільше заробляє на дорогах і водночас завдає їм найбільшої шкоди – власники великих вантажівок

Про це він розповів в ефірі передачі “Вечір з Миколою Княжицьким” на телеканалі Еспресо.

“У Європі є святе правило- “Хто використовує- той оплачує.” І той, хто завдає найбільших знищень й платить. А хто найбільше нищить дорогу? Великі важкі автомобілі, які заробляють гроші на перевезенні вантажу. Не було і не буде міністра транспорту, мага чи чаклуна, який зуміє збудувати дорогу, яка під вагою вантажівки не розтрощиться. Це абсолютно звичайний і технічно обґрунтований процес”, – переконаний Новак.

На думку посадовця, якщо підприємці хочуть заробляти гроші на дорогах, то вони мають інвестувати в ці дороги. Не тільки купуючи пальне, бо це нормально, а оплачуючи користування цією дорогою. Друга умова, за словами Новака – пристосовувати свій вантаж до можливостей дороги.

“Не може бути так, щоб вантажівка була перевантажена у три рази, тому що не існує технології створення доріг, які б витримували вантажівку вагою 120-150 тон. Тому, що це буде знову цілеспрямована витрата грошей громадян”, – стверджує голова “Укравтодору”.

Необхідно створити прозору систему для вантажівок, ввести оплату за дорогу та контроль ваги, вважає він.

“Я вже обговорював це з представниками європейських установ, які приїздили до Києва минулого тижня, з Welbank, Zib… – це контроль інвестицій фінансуючих установ. Ми говорили про план втілення системи контролю ваги і введення оплати для вантажівок на українських дорогах. І знову ж, я розраховую, що депутати Верховної Ради відповідальні за цілу державу, а не тільки за партію, яка їх підтримує і, що вони візьмуться за голову і проголосують за це, тому, що немає іншого вибору”, – резюмує Новак.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • Иван

    Ура солярка подешевеет? Азиров же ввёл подорожание топлива типа на ремонт дорог, ииии отмените решение попередника? Ведь теперь платит тот кто ездит по дорогам а то миллионы гектаров трактора переворачивают каждый год переплачивая за солярку типа на дороги! А вот хренушки снять ярмо с народа героев нет есть только рехворматоры новых налогов и туча контролёров… скоро на одного производящего товар и создающего прибавочную стоимость будет три контролёра с хорошим аппетитом к окладам.