В Україні хочуть змінити правила отримання водійських прав

0

Здати на права можна буде без проходження навчання в автошколі

Головний сервісний центр МВС України планує дозволити підготовку до здачі на права екстерном без навчання в автошколі. Нововведення в процесі підготовки кандидатів у водії може запрацювати в 2017 році. Передбачається, що теорію людина зможе вивчити самостійно, а необхідні 40 годин практичного водіння потрібно буде пройти у інструктора з відповідною ліцензією, передає “автоблог”.

По завершенню практичних занять учень отримає навчальну картку з дозволом на допуск до здачі іспитів в сервісному центрі МВС. Про це розповів керівник Головного сервісного центру Владислав Криклій, підкресливши, що спочатку необхідно поміняти нормативно-правову базу, починаючи з закону “Про дорожній рух” та Правил дорожнього руху.

Крім нового підходу до процесу навчання в МВС зараз розробляють нові білети по ПДД. Основний акцент в них робиться на безпеку руху. Наприклад, в білетах немає перевірки знань учнів про будову автомобіля, висоту малюнка протектора і іншої інформації подібного типу. У той же час збільшено кількість питань про правила проїзду перехресть, ж/д переїздів, а також зупинки і стоянки транспортних засобів.

“Сформувати білети, які можна зазубрити, не буде. Перелік питань генерується випадковим чином. Припустимо, екзаменований помилився в правилах проїзду перехрестя. Комп’ютер змінить перелік питань і знову задасть аналогічний. Також ми підемо від категоризації – складемо окремі квитки за категоріями видачі прав. Того, хто хоче водити легковим, не спитають про вантажівки. вже готові 2500 питань з графічним супроводом. Ці квитки відповідають міжнародним нормам і можуть бути введені вже в 2017 році”, – розповів Владислав Криклій.

Нагадаємо, що на розгляді Верховної Ради зараз знаходиться законопроект № 5184 “Про дорожній рух і його безпеку”. Згідно з документом Правила дорожнього руху отримають нову структуру і стануть частиною закону.


Не пропустіть