Прикордонники ускладнили життя власникам автомобілів з іноземними номерами

0

Вже, мабуть, усі зацікавлені бачили, що на КПП “Ужгород” від учора є нововведення, через яке всі, хто їде на “пересічку”, мають їхати у Словаччину. Розворот заблокували металічними парапетами, а в кінці ніби насміхаючись, поставили знак “кірпіч”, пише transkarpatia.net.

Прості прикордонники кажуть, що це вказівка зверху, хоча їхнє обласне керівництво мовчить. так я сьогодні зранку спілкувався на цю тему з прес-секретарем Чопського прикордонного загону Наталією Єськіною. Вона здивувалася, мовляв, у перший раз про таке чує і що з’ясує, у чому справа. Однак відповіді досі нема. Напрошується єдиний висновок Держприкордонслужба таким чином вирішила відомстити всім “пересічникам” за блокування КПП… Але почекаємо, може до вечора придумають офіційну відповідь.

По-друге, зустрілися з Керівництвом Закарпатської митниці ДФС на предмет передачі їхньому найвищому столичному керівництву свого бачення вирішення проблеми з іноземними автомобілями в Україні від ГО “Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто” та окремих груп автомобілістів Волині, Львівщини, Чернівців, Івано-франківщини та Закарпаття.

– Зафіксувати понижені ставки акцизного збору (згідно Закону №1389-VIII) у Податковому кодексі на постійній основі;
– Ліквідувати на законодавчому рівні існуючі в даний момент обмеження щодо автомобілів, які імпортуються за зниженими акцизами (обмеження року випуску, продажу протягом року тощо);
– Переглянути вимоги до транспортних засобів щодо відповідності нормам Євро-5(6), щоб в Україні діяв принцип, схожий з європейським: вимоги цих стандартів були обов’язковими для виробників і продавців нових автомобілів, а для вживаних автомобілів достатньо було технічного огляду;
– Провести легалізацію (так звану податкову амністію) автомобілів на іноземній реєстрації. Це повинен бути разовий захід, при якому користувачі такими транспортних засобів одержать можливість заплатити податки, тобто розмитнити свої автомобілі, не зважаючи на вимоги стандартів «ЄВРО», за ставками акцизів, встановленими Законом 1389-VIII (рівними із ставками на нові автомобілі), після чого їм повинні бути «списані» адміністративні стягнення за порушення митних правил під час користування цими транспортними засобами. При цьому обов’язково планується створити запобіжний механізм, щоб не створити «дірку» у законодавстві, за допомогою якої може з’явитись обхідна схема «пригону» вживаних автомобілів.

По-третє, у розмові з керівництвом Закарпатської митниці ДФС та згодом із головою ОДА Генадієм Москалем попросили придумати механізм не притягнення до адмін – відповідальності водіїв-пересічників, які через бокування під’їзду до КПП “Ужгород” не можуть вчасно вивезти свої авто. Губернатор сказав, що у найближчі дні матиме нараду з силовиками, на якій обдумають спосіб, у який це можна зробити.


Не пропустіть