Чому в Україні подорожчав бензин і дизель?

0

На українських заправках помітно подорожчали дизельне паливо (ДТ) і зріджений газ, що викликано підвищенням цін на оптовому ринку, пише autodriving.net.

Вартість всіх видів палива на автозаправках зросла з початку листопада. Найсуттєвіше подорожчали дизельне паливо (ДТ) і зріджений газ. Якщо 1 листопада дизель коштував близько 20 грн/л, то вже 22 листопада його вартість зросла на 60 коп. – До 20,60 грн/л. Зріджений газ на заправках подорожчав на 55 коп. На 30 коп. за той же період піднялася вартість бензину.

Як пояснюють експерти паливного ринку, зростання цін на ДП пов’язаний зі збільшенням котирувань на оптовому ринку дизеля, який тривав весь жовтень. До факторів, що впливає на зростання ціни ДП, експерти відносять перехід АЗС з літнього на зимовий дизель. Зимовий продукт дорожче.

За словами директора спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадія Рябцева, 8 листопада 1625 заправок групи «Приват» підняли ціни на ДТ.

«Результатом раптового та значного (на 1 грн/л) подорожчання дизельного палива стала ланцюгова реакція, що прокотилася по всіх мережах нижнього цінового діапазону», – говорить експерт.


Не пропустіть