Казахстан почав випускати власну бронетехніку (фото)

0

30 листопада 2015 в Астані президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв урочисто відкрив завод з виробництва броньованих колісних машин, створений спільним підприємством ТОВ «Казахстан Парамаунт Інжиніринг», сформованим ТОВ «Казахстан інжиніринг Дистрибьюшн» (дочірня компанія АТ «Національна компанія« Казахстан інжиніринг ») з південноафриканською компанією Paramount Group, пише autoconsulting.com.ua.

Заявляється, що “Подібний проект здійснюється вперше в Середній Азії і дозволить створити високоприбуткове спільне підприємство, здатне забезпечити якісний прорив в оборонній та машинобудівної індустрії. Продуктивна потужність заводу – 120 броньованих колісних машин на рік.”

Завод з виробництва колісних броньованих машин – повністю приватне виробництво , реалізоване АТ «Національна компанія« Казахстан Інжиніринг », ТОВ «Казахстан Інжиніринг Дистрибьюшн »і компанією з ПАР« Парамаунт груп », загальний обсяг інвестицій якого становить 7 мрлд 80 млн тенге, повідомив генеральний директор« Казахстан Парамаунт інжиніринг »Ербол Салимов на відкритті заводу в Астані.

«Тут буде виготовлятися броньована та спеціальна техніка, а також є можливість виробництва цивільної продукції. Ми плануємо 50% матеріалу для техніки поставляти з країн Митного союзу, зараз працюємо над кооперацією з КамАЗом, це уніфікація двигунів, уніфікація мостів і різних електричних систем. Крім поставок для армії Казахстану, завод планує експорт машин в 12 країн, серед яких Росія, Китай , а також країни Близького Сходу.

«Минулого тижня ми підписали меморандум з Йорданією, ми запланували поставку 50 машин 6х6 для Йорданії протягом наступного року. Потужності заводу дозволяють забезпечити як внутрішній ринок, так і експорт. Основна техніка на 2015-2016 року – броньована машина 4х4 «Арлан», – зазначив Е.Салімов.

Новий завод був побудований менше ніж за 2 роки. Будівництво заводу почалося в квітні 2014 року, активна фаза стартувала в квітні 2015 року. Завод уже виходить на виробничу потужність. Планується, що в Астані будуть випускати три типи бронемашин. Броньована машина Marauder класу MRAP з колісною формулою 4х4 (казахська назву “Арлан”); поліцейська броньована машина Maverick з колісною формулою 4х4 (казахська назву “Номад”); бронетранспортер з посиленим протимінним захистом Mbombe з колісною формулою 6х6 (казахське назву “Барис”).

Також декларується, що “перспективним напрямком є створення сучасного бронетранспортера« Барис »з колісною формулою 8х8. Машина буде володіти високим рівнем захисту, вогневої потужності, мобільністю і великою вантажопідйомністю”.


Не пропустіть