Автомобільний рух запропонували перенести в підземні труби (Фото)

0

Британці розроблять підземну систему доріг для «безпілотників».

Лондонська компанія PLP Architecture підготувала проект підземної системи доріг для автомобілів з автопілотом. Мережа Cartube передбачає будівництво трубопровід доріг під містом і може виявитися ефективніше високошвидкісних залізниць, передає інтернет-видання Хроніка.інфо.

За задумом розробників, Cartube являє собою систему вузьких тунелів для автомобілів з електричними силовими установками і автопілотом. Використання електрокарів дозволить уникнути складнощів із забезпеченням вентиляції «труб», тоді як автономний рух виключить аварійність і перекриття шляхів.

При цьому автомобілі в підземній системі можуть стати альтернативою особистих машин на міських вулицях, а не громадському транспорту. Передбачається, що машини будуть доставляти кожного конкретного пасажира в потрібне місце.

У PLP Architecture підкреслюють, що перед великими містами стоїть проблема надзвичайної завантаженості вулиць і мережу підземних доріг з «безпілотниками» на них дозволить серйозно розвантажити їх.

Разом з тим, автори проекту впевнені, що Cartube може виявитися ефективнішим системи залізниць Crossrail в Лондоні. Як заявив в інтерв’ю Autocar глава відділу досліджень компанії PLP Architecture Ларс Хесселгрен, Crossrail здатна перевозити до 18 тисяч пасажирів на годину. Мережа Cartube, де автомобілі могли б рухатися зі швидкістю близько 65 кілометрів на годину, розрахована на перевезення 40 тисяч осіб на годину.

На даний момент компанія шукає інвесторів для подальшого розвитку проекту. Зокрема, потрібна розробка програмного забезпечення для функціонування мережі. У PLP Architecture вважають, що проект може бути готовий до реалізації через п’ять років.

1480687325_truby


Не пропустіть