Як єдиний в Україні “Плімут Савой” 1954 року опинився в Олександрії (Фото)

0

Автівка, на якій колись їздив американський посол, отримала сучасного турбодвигуна і чекає на нове життя, пише kr.depo.ua.

Відомий олександрійський винахідник Петро Філоненко дає друге життя старим раритетним автомобілям. Більшість з них чоловік відновлює і ремонтує на замовлення. У його дворі можна знайти старий дідів “Запорожець”, який умілець мріє переробити на “Феррарі”. Ще є так звана “Волинянка”, яку чоловік уже практично перетворив на потужний всюдихід для мисливців з двигуном від “Фольцвагена”. В салоні замість задніх крісел встановив… лавочку, щоб могли уміститися не двоє, а до п’яти людей. На даху зробив люк, аби за необхідності через нього можна були залишити салон.

Однак перлиною автомобільної колекції олександрійця є раритетний американський “Плімут Савой” 1954 року випуску.

“Він єдиний в Україні, на ньому їздив сам американський посол у 1972 році. Потім машина потрапила до Києва, до когось із керівників залізниці. А згодом, не знаю як, опинилась у директора залізничного вокзалу Знам’янки. У нього автомобіль придбав один олександрійський правоохоронець. Він мені це все і розповів”, – каже Філоненко.

Він придбав “Плімут Савой” ще у 2001 році. Відтоді і аж до весни 2016 року їздив на ній мало не щодня. “Я дізнався, що мій “Плімут” – єдиний в Україні, коли реєстрував авто в Державтоінспекції”, – розповідає винахідник.

Навесні шістдесятидворічний раритет зламався, тож тепер чоловік планує повністю його відремонтувати, фактично відновивши автентичний вигляд. Втім всередині автівка буде дещо удосконалена.

“Вже поставив сучасний турбодвигун від “БМВ”, далі варитиму кузов. Доведеться щось самому сконструювати та трохи “похімічити”, – каже винахідник.

Відновлення раритетних автівок – своєрідне хобі для олександрійця. Петро Філоненко вже відновив і поставив на колеса з десяток таких автомобілів. Серед найстарших – “Москвич-401”, який випускали ще у сорокових роках минулого століття, та італійський “Форд” 1977 року випуску.

“Найбільше задоволення приносить кінцевий результат, коли автомобіль готовий і на вигляд як новенький”, – каже чоловік.


Не пропустіть