ДАІ по-новому: якою буде нова дорожня поліція в Україні

0

МВС обіцяє влітку запустити дорожню поліцію для патрулювання трас країни.

Як розповіли Сегодня в МВС, дорожня поліція повністю замінить ДАІ на дорогах за містом. Траси патрулюватимуть 2,6 тис. дорожніх поліцейських.

– Зараз на більшості трас ще працює ДАІ. Робота дорожньої поліції не буде докорінно відрізнятися від завдань патрульної, але стане більш спеціалізованою. Патрульні працюють в межах міста, а дорожня поліція буде стежити тільки на трасах державного та міжнародного значення, – пояснив речник МВС Артем Шевченко.

До літа перші патрулі вийдуть на траси, перелік яких буде поступово розширюватися, а до кінця 2017 планують охопити всі дороги країни.

На грудях нових інспекторів буде відеокамера для фіксації того, що відбувається, як у патрульних, а замість традиційної “смугастої палиці” – жезл з червоним диском на кінці, мовляв, такий краще помітний на дорозі.

А ось зарплату “дорожникам” планують встановити на тому ж рівні, як у патрульних поліцейських – близько 8 тис. грн в місяць. За словами Шевченка, для патрулів також закуплять нові авто.

ВІДБІР. За словами заступника голови Нацполіціі Костянтина Бушуєва, в серпні на траси вийдуть близько 1500 нових дорожніх поліцейських, а до грудня – ще 1100 осіб. Для їх відбору МВС оголосить конкурс, який буде включати в себе два етапи.

Для участі в ньому потрібно буде подати пакет документів, заповнити анкету.

Потім кандидати пройдуть детальний відбір поліцейської комісії (тест на знання законодавства, фізпідготовку, стан здоров’я) і пройдуть навчання. Працювати в дорожню поліцію запрошують людей будь-якого фаху, в тому числі колишніх співробітників ДАІ.

Дорожня поліція буде стежити за дотриманням правил дорожнього руху на трасах і навіть, в разі необхідності, затримувати злочинців.

ФОРМА. Крім запуску нових підрозділів, в наступному році в Україні хочуть дозакупити нову уніформу для патрульних, дільничних, ювенальної поліції, чергової служби та спецпідрозділів. Потрібно на це понад 1 млрд гривень.

З бюджету в цьому році на форму планують виділити приблизно ті ж 100 млн грн, як і в минулому році, а решту також покрити за рахунок іноземних партнерів з Канади, Японії, США, Китаю і Польщі.

Самі ж поліцейські не приховують, що закуплена форма виявилася неякісною і швидко прийшла в непридатність.


Не пропустіть