7 способів завести автомобіль у сильний мороз

Автовласники ненових і дизельних автомобілів нерідко взимку стикаються з проблемою запуску двигуна. На вихідні синоптики прогнозують сильні морози до -25ºC. Gazeta.ua пропонує 7 способів запустити мотор у сильний мороз.

Акумулятор залишайте в теплі

Акумулятор – ключовий елемент, який постачає двигуну необхідну для запуску енергію. Якщо йому більш як 3 роки, то перед сильними морозами його краще зняти з авто й тримати вдома. Перевірте, чи достатньо він заряджений. Можна також дістати електричні “ковдри”, які збережуть акумулятор у теплі, навіть якщо ви залишите його в машині на вулиці.

Не крутіть довго стартер

Якщо автомобіль не заводиться з першого разу, не варто повторювати запуск знову і знову з мінімальним інтервалом. Якщо довго крутити стартер, то акумулятор розрядиться повністю й машину завезти буде нереально. Тому процес запуску не повинен тривати більш як 15-20 с. Потім поверніть ключ у початкове положення і дайте втомленому акумулятору дві хвилини відпочити.

Увімкніть дальнє світло фар

Запуск двигуна на морозі стане легшим, якщо перед цим на короткий час вімкнути фари автомобіля. Справа в тому, що увімкнення фар на 30-40 с сприяє катодній поляризації, яка дозволяє отримати потужніший імпульс. Але це допомагає за умови, що батарея нормально заряджена. Якщо акумулятор розряджений більш ніж на 20-25%, то подібна процедура особливого сенсу не має.

Частіше користуйтесь авто

Намагатися вдаватися до частих поїздок, але не на короткі відстані. Під час кожної поїздки генератор заряджатиме акумулятор.
Не залишайте на морозі авто на тривалий час.

Слідкуйте за рівнем бензину

Якщо бензину в баку залишається дуже мало, то в паливну систему потрапляє велика кількість конденсату. Він не горить, тому двигун може не завестися. Не можна застосовувати неякісне пальне Коли на вулиці мороз, зупиняючись на парковку, в автомобілі тримайте рівень бензину не більш ніж 2/3 об’єму бака. Це зменшить кількість шкідливого конденсату.

Під час запуску двигуна витискуйте зчеплення

Якщо заводити двигун із натиснутим зчепленням, двигуну потрібно менше зусиль, аби завестися. Зчеплення від’єднує коробку передач від силового агрегата. Й тому йому не потрібно використовувати свою потужність на обертання елементів трансмісії. Особливо такий метод дієвий, коли свічки автомобіля або акумулятор не в найкращому стані.

Вимкніть всі електропристрої

Перед запуском двигуна в мороз, бажано зменшити кількість пристроїв, що споживають електроенергію. Інакше її може забракнути для роботи стартера. Це буває, коли акумулятор неновий.
Варто відключити підігрів сидінь, пічку, магнітолу.


Не пропустіть