Україна ввела спецмита на російські автомобілі

0

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) повідомила про введення компенсаційних мит на вироблені в Росії легкові автомобілі. Спецмита почнуть діяти з наступного року, пише autoua.net.

Спеціальні мита вводяться на всі легкові автомобілі з бензиновими і дизельними двигунами, а також електричними силовими агрегатами (товарна позиція 8703 за УКТЗЕД). Вони діятимуть протягом п’яти років і варіюватимуться в межах від 10.41% до 17.66% від митної вартості, залежно від виробника.

Так, максимальна ставка спецмита (17.66%) введена відносно автомобілів виробництва ТОВ «Соллерс – Далекий Схід» (випускає позашляховики УАЗ і SsangYong). Для ВАЗівської продукції спецмито становить 14.57%, а для всіх інших виробників (включаючи світові бренди, що збирають автомобілі в Росії – Volkswagen, KIA / Hyundai, Renault, Nissan і т.д.) ставка спецмита становить 10.41%.

Якщо у імпортованого автомобіля буде відсутній сертифікат походження, спецмито буде встановлюватися за максимальною ставкою – 17.66% від митної вартості.

Введення спецмита стало результатом антисубсидійного розслідування Мінекономрозвитку України, яке проводилося за зверненням українських автовиробників. У ході розслідування було встановлено, що російський уряд надавало підтримку своїм автовиробникам через різні держпрограми в період з 2011 по 2014 рік.

При цьому в українських виробників таких преференцій не було. У результаті обсяги виробництва і продажів як на внутрішньому, так і на російському ринках істотно скоротилися. Зокрема в Україні за вказаний період продажі впали на 47%, прибуток скоротився на 91%, а зайнятість – на 29%. У той же час автомобілі з Росії мали нижчу собівартість і, як наслідок, частка таких машин на ринку зросла.

«Рівень субсидованого імпорту перешкоджав росту цін національного товаровиробника», – сказано в рішенні МКМТ. У результаті МКМТ прийняла рішення про компенсацію пільг для російських автовиробників шляхом введення спецмита. Розмір субсидій для кожного автовиробника був визначений Мінекономрозвитку на основі звітів Федерального казначейства РФ, фінансової звітності підприємств, результатів виконання програм держпідтримки та інформації з інших відкритих джерел.

Рішення МКМТ опубліковано в урядовому виданні «Урядовий Кур’єр». Воно набуде чинності через 30 календарних днів з дати опублікування.


Не пропустіть