Криза наступає: українці масово розпродають VIP-автомобілі

0

Українці масово продають VIP-автомобілі. За півроку кількість оголошень з пропозицією придбати елітний транспорт виросло в 1,5 рази, пише auto.obozrevatel.com.

Про це свідчать статистичні дані, які надали аналітики порталу безкоштовних оголошень olx.ua.

Протягом шести місяців, з червня по листопад, суттєво зросла кількість бажаючих продати автомобілі: Mercedes, Toyota, BMW і Lexus.

Фахівці вважають, що причина – в погіршенні економічної ситуації в країні. Досить багато людей втратили роботу, зокрема в банківській сфері, де у топ-менеджерів були високі зарплати.

“Якщо раніше деякі українці могли дозволити собі дорогі” іграшки “, то зараз, залишившись без джерела доходу, люди продають свої елітні автомобілі”, – розповів “Обозревателю” президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Сьогодні навіть обслуговування VIP-транспорту, особливо його заправка, для багатьох власників стали не по кишені. Залишається єдиний вихід – продавати і пересідати за кермо дешевших машин.

Схожа ситуація спостерігалася під час фінансової кризи 2008-2009 років, розповів автоексперт, продюсер автомобільного проекту First Gear Олександр Федченко: “Тоді до кризи навіть таксисти приходили в салони і купували в кредит Lexus. Сьогодні, коли долар став по 26 грн, всі ці машини виявилися на ринку “.

На зростання пропозицій з продажу елітних автомобілів вплинули і біженці з Донбасу. Не всім, хто покинув території, підконтрольні “ЛНР” і “ДНР”, вдалося успішно продовжити свій бізнес. Коли накопичені заощадження закінчувалися, перше, що йшло з молотка, – це автомобіль.


Не пропустіть