В Україні змінилися правила реєстрації авто

При покупці машини доведеться додатково сплатити збір до 5% від вартості автомобіля, пише pogliad.ua.

З 1 січня цього року збір до Пенсійного Фонду за першу реєстрацію авто буде розраховуватися по-новому. Причина – зміна прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1600 гривень, передає 24 канал.

Для визначення розміру ставки збору в ПФ все транспортні засоби поділяються на 3 групи в залежності від їх вартості. Від групи, в яку потрапляє конкретний автомобіль, залежить ставка: 3%, 4% або 5% від вартості авто.

Якщо вартість транспортного засобу: не перевищує або дорівнює 264 тисячам гривень – оплачується 3% (якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Від 264 тисяч до 464 тисяч гривень – 4% (якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Більш 464 тисяч гривень – 5% (якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Якщо авто ввозиться з-за кордону, з оціночної вартості автомобіля сплачується акцизний збір, ввізне мито і ПДВ. Ця сума плюсується і таким чином визначається збір до Пенсійного Фонду.

Якщо авто куплено в автосалоні, воно відповідно розмитнено, тому збір в ПФ розраховується тільки від вартості авто.

Пенсійний збір сплачується на рахунок Пенсійного фонду району, в якому зареєстрований територіальний сервісний центр за місцем реєстрації юридичної особи.

Якщо нове легкове авто звільнено від сплати пенсійного збору при першій реєстрації, то вам потрібно звернутися в сервісний центр МВС, узявши з собою підтверджуючі документи, що це авто дійсно забезпечено відповідно до законодавства для інвалідів.

Якщо ж ви здійснюєте перереєстрацію автомобіля – пенсійний збір знову платити не треба: пенсійний збір сплачується тільки один раз при першій державній реєстрації транспортного засобу.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • Віталій Простий

    А ці підари новий зайоб придумали.Не дадуть людям скучати.

  • Boris Alekseev

    А ці підари,як ви кажете ,нічого крім як відібрати,перепродати за більшу в два -три ,а то і більше рази ціну,постійно придумувати якісь міфічні податки,більш нічого не можуть. .Що вони зробили за три роки?
    Ноль. Тільки народ зробили біднішим в декілька раз,розвалили економіку ,медицину,за рахунок необдуманого підняття прожиткових стандартів,і мінімальних пенсій,ради підняття,якогось там міфічного рейтингу Порошенка,якому вже ніхто не вірить,відбулося скорочення робочих місць,і страшенна інфляція.Розбив інсульт,лежав у лікарні,це погірше тюрми.ЛІжка ще якихось 60-70 років,з дирками в сітці,матраци суцільні клубки вати,збитої тілами хворих за довгі роки служби.Отоплення,14-16 градусів Цельсія.Як ви думаете пані Супрун,хворі вилікуються?Ліки тільки за свої гроші,яких ідуть десятки тисяч,і не факт,що вас при сучасній кваліфікації, вилікують.Догляд за хворими,жахливий,людина може лежатий по пів дня, кричати від болю і ніхто на це не зверне уваги.Коли поступаєш в лікарню,тобі дають список,що купити.В першу чергу там, рідке мило,пелюшки ,миючі рідини,рукавички,і т.д.І лише в кінці списку ліки,це якщо в тебе хватить грошей,ціни самі знаєте які.Це коли ти поступаєш у приймальний покій.Коли тебе кладуть у відділення,починається все спочатку.За 10 діб,це повторювалось три рази.Я б побажав в таких умовах лікуватись нашому вищому крівництву,на чолі з гарантом,і Гройсманом,за їхню чуйність,і весь вік.Прошу редакцію перепостити ,цей відгук.