Названо країни, де найдешевший бензин: Україна серед лідерів

0

Експерти аналітичного агентства РІА Рейтинг склали рейтинг країн Європи відповідно до вартості бензину на АЗС.
За результатами дослідження, перше місце відійшло Казахстану (третина території якого географічно належить до Європи): там за літр 95-го просять близько 42 євроценти, повідомляє auto.ria.

На середню місячну зарплату житель Казахстану може купити 862,3 літра бензину. На другому місці, з вартістю бензину в 58 євроцентів, розмістилася Білорусь. А замикає трійку країн з найдешевшим паливом РФ, де за літр 95-го просять близько 61 євроцента.

Незважаючи на стабільне зростання цін на бензини, які за рік подорожчали майже на 22 відсотки, Україні вдалося втриматися на верхніх позиціях рейтингу і стати четвертою країною в Європі по дешевизні автомобільного палива. Згідно з дослідженням, на українських заправках просять в середньому 82 євроцентів за літр «дев’яносто п’ятого». На середню місячну зарплату українець може купити близько 185,8 літрів АІ-95.

В цей же час, державою з найдорожчим бензином залишаються Нідерланди. Літр 95-го в цій країні продається за 1,57 євро, що приблизно в два рази дорожче вартості аналогічного палива в Україні. Втім, за середню зарплату рядовий голландець може придбати близько 1 837 літрів «дев’яносто п’ятого», що майже в десять разів більше, ніж може дозволити собі середньостатистичний житель України.


Не пропустіть