МВС хоче підвищити вартість водійських прав та реєстрації авто

Міністерство внутрішніх справ хоче підвищити вартість водійського посвідчення і послуг з реєстрації автомобілів, пише ukrinform.ua.

Про це повідомив Владислав Криклій, керівник Головного сервісного центру МВС України.

За його словами, зараз цінова політика “в деяких речах відверто абсурдна”.

“Наприклад, здача іспиту на отримання водійського посвідчення, яка зараз коштує 26 гривень. При цьому ми надаємо транспортний засіб, який потрібно заправити. Я вже мовчу про амортизаційні витрати, які набагато більше 26 гривень… Посвідчення водія або реєстрація машини, це не просто право – це привілей. Це не повинно бути дуже дешево, і вже тим більше, це не має доплачувати держава, тому що, як правило, водійське посвідчення та реєстрацію машини одержує не найбідніша людина”, – сказав Криклій.

Він зазначив, що в Німеччині, наприклад, здача іспиту коштує 700 євро.

“Ніхто, безумовно, в Україні навіть не думає про такі захмарні цифри, але водночас і 26 гривень – це теж повний абсурд. Це не ті гроші, які людину зупинять перед тим, щоб неякісно готуватися або абсолютно нехтувати знаннями правил дорожнього руху.

У Німеччині за перездачу необхідно викласти 700 євро, а після, в разі нездачі, ти йдеш ще раз вчитися в автошколу. Саме навчання в автошколі у них коштує близько 1500 євро! Тому в них людина дійсно дуже зацікавлена якісно навчитися, а не купити документ”, – вважає Криклій.


Не пропустіть