Повідомили, скільки коштує один кілометр дороги в Україні

Один кілометр нової дороги в Україні коштує $4,25 млн, тоді як в європейських країнах цей показник тримається на рівні $10 мільйонів за один кілометр.

Про це у своєму блозі на сайті Укрінформу написала директор ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко. За її словами, ціни й бюджети на будівництво доріг в Україні набагато менші, ніж у Європі.

Криворучко підкреслила, що вартість може коливатися в залежності від технічних рішень різного ступеня складності.Вона також додала, що, виходячи з чинних контрактів, один кілометр капітального ремонту дороги першої категорії може коливатися від $2,3 до $2,8 мільйона.

«Сьогодні українським компаніям дійсно недоступні проекти, що фінансуються коштом МФО (Міжнародних фінансових організацій), без партнерства з іноземними фірмами. Основна проблема полягає в досягненні певних високих фінансових показників стійкості, які вітчизняні фірми не можуть демонструвати через об’єктивні причини. З іншого боку, така ситуація змушує компанії шукати партнерів і вдосконалювати технологічний процес. Як результат – вже через 5-10 років українські фірми можуть почати боротися за будівельні контракти в Європі. Адже на той час вони наберуться досвіду, а також досягнуть необхідних фінансових індикаторів», – пояснила Олена Криворучко.
Довідка. ДП «Укрдорінвест» займається ремонтом доріг за фінансування іноземних інвесторів.

Більше новин


Прокоментуй новину

  • Ксения Бондаренко

    Якщо взяти 4,25 млн. та цілий рік нічого не робити , то це вже буде 10 млн. Одне із головних правил поводження з грішми : гроші сьгодні дорожчі , ніж гроші завтра.Це знають навіть студенти-двієчники. А з такими темпами будівництва, як будують у нас , то це надвеликі кошти, бо немає реальної відповідільності за якість робіт та за дотримання термінів закінчення робіт. В принципі немає відповідальності за затермінування платежів. Це в певній мірі виправдовує підрядників. Адже підрядники – це не бариги, які сидять на своїх відкатах. З цими нічого ніколи не станеться. Підрядники це робітники, що місяцями сидять без зарплати, що живуть в задрочених вагончиках, крадуть матеріали (які самі ж охороняють), бухають та шкуляють цигарки у перехожих. Особисто мені здається , що вимагати у цих людей “європейської” якості являється верхом навіть не цинізму, а якось надзнущання. Це теж саме , як маньяк-убивця тикає іржавою викруткою в око дитині і сміється , бо знає , що в дитини батьки-алкоголіки і йому нічого не буде. Останнє порівняння злякало навіть мене саму. Я мабуть більше не буду писати … А в цілому якась дуже “горемычная” у нас галузь будівництва доріг.