Щоб сплатити штраф за порушення ПДР, водії годинами стоять у чергах

0

Зі скасуванням протоколів водії змушені стояти у величезних чергах, пише vesti-ukr.com.

Через реформи МВС сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху стало складніше.

Водії скаржаться, що тепер у квитанції потрібно ввести номер протоколу, якого вже немає, а документи про оплату треба відвезти в сервісний центр поліції, де ще й вистояти чергу.

В іншому випадку штраф може просто загубитися, а водієві почне капати пеня: через місяць – у подвійному розмірі, а через два – і зовсім позбавлення прав на півроку.

Раніше достатньо було просто внести оплату в банку, а в системі ДАІ вже автоматично з’являлася інформація.

Величезні черги

У таку історію потрапив киянин Артем Л., якому довелося оплачувати штраф за неправильну парковку. «Протоколи тепер патрульна служба порушникам не видає. Тільки постанову про адмінпорушення. Коли я спробував сплатити штраф карткою через інтернет, то спливло вікно, в якому вимагалося написати номер протоколу. А його-то у мене немає. Став моніторити форуми, щоб дізнатись, як бути », – розповів Артем.

За словами нашого співрозмовника, всі радили йому їхати в сервісний центр на вул. Народного ополчення, де до обіду вишикувалася черга з 50-60 чоловік.

«Стояти через пару документів просто часу немає. Але довелося. Простояв, віддав у віконце свої постанову та квитанцію про оплату (платив прямо там), вони зробили собі копії і повернули документи », – розповів Артем.

Подібних скарг, до речі, чимало й на автофорум – багато хто не розуміє, як тепер оплачувати штраф, і навіть не підозрюють, що документи потрібно відвезти в поліцію.

Як оплатити штраф поліції

Правда, в самій поліції особливих проблем в цьому не бачать. «Не варто переживати з цього приводу – все налагодиться буквально до Нового року. Якщо при оплаті вискакує віконце на введення номера та серії протоколу, потрібно вводити номер постанови і спокійно оплачувати. Справа в тому, що протоколи оформляють тільки в тих випадках, якщо вони будуть потрібні в суді », – повідомили «Вістям» на гарячій лінії патрульної поліції.

Там додали, що для перевірки оплати штрафу необхідно все одно їхати особисто в сервісний центр або ж там і оплачувати.

У прес-службі МВС запевняють: це всього лише перехідний період. «Так, вводите номер протоколу. Просто за новими правилами поліція виписує постанову за загальні порушення: проїзд на червоне світло, неправильну парковку. А протокол дають тільки, якщо порушення будуть розглядати в суді (водіння в нетверезому вигляді або ДТП) », – запевнив речник МВС Артем Шевченко.

“Надалі всі екіпажі патрульних будуть забезпечені терміналами і можна буде розплатитися прямо на місці, не треба буде їхати в сервісний центр”, – додав він.

Втім, юристи не такі оптимістичні. «Вся справа в тому, що закон прийняли, а механізми не розробили. У результаті то тут, то там виникають якісь проблеми. Чому водії повинні годинами стояти в чергах, щоб сплатити штрафи? Адже сервісні центри робили якраз для того, щоб не було черг», – говорить адвокат Ростислав Кравець.

“Популізму було більше, ніж реальної підготовки до серйозної реформи. Тепер, поки всі допрацюють, і рік може пройти”, – підсумував адвокат.


Не пропустіть