У скільки обійдуться нові спецмита на авто

0

У проектах змін до податкового кодексу пропонують нові критерії прирівнювання залізного коня до класу “Люкс”, пише 24tv.ua

Якщо раніше власники нових авто з двигуном більше 3 тисяч кубів сплачували “податок на розкіш” у розмірі 25 тисяч гривень на рік, то тепер цей податок хочуть стягувати і з тих, у кого вартість авто сягає мільйона гривень і більше.

За даними самого Мінфіну та фіскальної служби, нині тягар “розкоші” на собі відчувають 15 тисяч 800 автовласників. З січня по жовтень 2015 року вони сплатили у бюджет 392 мільйонів гривень транспортного податку. У разі прийняття цієї редакції Податкового кодексу у категорію “Люкс” потраплять, як мінімум 138 тисяч автівок.

Сподіватися на дешеві старі іномарки теж не варто. З 1-го січня 2016 року такі автомобілі стануть для українців ще дорожче. Причина — введення в Україні стандарту викидів “Євро-5”.

Машини віком старше 5 років ввозити до України заборонено. Однак, це не означає, що вже завтра повітря в містах мільйонниках стане чистішим. Адже середній вік автомобілів в Україні 18-19 років.


Не пропустіть