В Україні змінили правила техогляду автомобілів

Кабінет Міністрів України прийняв рішення змінити правила технічного огляду транспортних засобів, передбачивши обов’язкову фото- і відеофіксацію виконавцем процесу перевірки автомобіля. Про це повідомляє урядовий портал, пише facenews.ua.

Перед початком фіксації виконавець техогляду зобов’язаний попередити про це замовника.

“Матеріали (фото- і відеофіксації) Повинні зберігатися протягом трьох років. Це унеможливить видачу протоколів перевірки без її здійснення і забезпечить накопичення об’єктивних відомостей про технічний стан автомобіля”, – пояснили в Кабміні.

Відзначається, що фотофіксація процесу техогляду проводиться, зокрема, “при зовнішньому огляді транспортного засобу, перевірки фар, гальмівної системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу і номерного знака”.

При цьому на фотографіях обов’язково вказуються час і дата фотофіксації, які повинні відповідати часу і дату видачі протоколу перевірки технічного стану.

Обов’язковий техогляд для автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях, був скасований в липні 2011 року. У 2014 році Державтоінспекція України заявляла про намір повернути цю процедуру.

9 грудня 2015 року Кабмін прийняв постанову, якою повернув техогляд в разі перереєстрації документів на транспортні засоби.


Не пропустіть