В Україні дозволять легально завозити 10-річні іномарки

Українцям можуть дозволити ввозити з-за кордону більш старі автомобілі – стандарту Євро – 4, пише ubr.ua.

Зараз «в’їзними» на територію нашої країни є машини не нижче рівня Євро-5. Останній світові автоконцерни почали масово застосовувати лише з 2010-2012 рр, тобто, такі моделі порівняно нестарі, а значить, дорогі для більшості наших громадян.

Євро-4 – старіший стандарт, під нього потрапляють авто, випущені 10 років тому і, відповідно, дешевші, ніж Євро-5.

Саме ціновий фактор використовують в якості основного аргументу ініціатори ідеї про зниження екологічних стандартів, народні депутати Олег Барна, Ігор Андрющенко (обидва – БПП), Валентин Дідич (позафракційний) і ін. Вони вже подали до Верховної Ради відповідний законопроект №6238.

У пояснювальній записці до документа вони відзначають, що в Україні зараз дозволено ввозити, переважно п’ятирічні іномарки, а вони недешеві навіть за кордоном. Якщо додати до ціни ще і митні збори, ПДВ (а це, в середньому 30%), то машина і зовсім стає недозволеною розкішшю для пересічних громадян. Моделі Євро-4 доступніші, але при цьому цілком якісні, не в приклад неабияк зношеному автопарку країни, вважають нардепи.

Вони також розраховують, що, розширивши рамки доступності іномарок, вдасться зменшити чисельність в нашій країні авто на іноземній реєстрації. Адже багато покупців таких машин не проти заплатити всі податки і оформити своє майно за законом, але не можуть цього зробити, так як авто не проходить за віком.

Більше новин


Прокоментуй новину

COMMENTS

  • Viktor Bartash

    Если оставить платежи всех налогов и условия прохождения растаможки и регистрации, то и 10-летние авто ввозить не будут! Пора бы понять этим депутатам, что люди стали нищими!

  • Jorj Perec

    Это все депутатские манипуляции к выборам. В стране где 60% населения находится за чертой бедности должны быть сняты все налоги и ограничения на ввозимый потребительский транспорт.

  • Жора Бездомный

    Решение проблемы изношенного а/парка лежит на поверхности – разрешить беспошлинный ввоз автомобилей до 10 лет при условии утилизации зарегистрированного в Украине автомобиля -, но это никому из этих депутатов не нужно. А ведь с уверенностью можно утверждать, что с наших дорог за полгода исчезли бы все ведра!

Коментувати