Куди йдуть гроші з кожного купленого водіями літра бензину

0

“Є акциз на імпортне паливо. За нашими розрахунками, це десь 35-40 млрд грн на рік. По ідеї, вони повинні йти на дороги. Але вони йдуть до загального фонду держбюджету. Депутати розробили законопроект, який каже, що буде створений дорожній цільовий фонд, і всі гроші від акцизу будуть використовуватися виключно на ремонт доріг, пише carreviewauto.com.

Коли цей закон приймуть, ситуація з дорогами кардинально зміниться. Другий момент: є 5 -відсотковий акциз на паливо з пістолета АЗС, який залишається в місцевих бюджетах. На початку року уряд прийняв рішення про бюджетну децентралізацію. За 9 місяців близько 20 млрд грн додаткових доходів отримали місцеві бюджети. Скільки з цього пішло на дороги? Копійки”, – заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.

Він зазначив, що зараз в країні є села, у яких на рахунках мільйони гривень. “Ремонт зробили, машини купили, зарплати собі підняли, вікна зробили в сільській адміністрації. А дороги не будують. Але є й інші випадки. Наприклад, Львівська область: цього року там з місцевих бюджетів було витрачено на ремонт доріг більше, ніж з центрального”, – розповів міністр інфраструктури.

Нагадаємо, 11 листопада міністр інфраструктури Андрій Пивоварський підписав наказ про створення робочої групи з реформування дорожньої галузі України.

У нову команду, крім українських фахівців з Міністерства інфраструктури та Укравтодору, увійшли експерти Литви та Німеччини.


Не пропустіть