На дороги повернуться «ДАІшні» засідки

Поки ведуться розмови про автоматичну фіксацію порушень ПДР, водіїв можуть почати штрафувати за перевищення швидкості перевіреним «дідівським» способом – із засідки на «фен», пише autoconsulting.com.ua.

Треба розуміти, що стаціонарні комплекси автоматичної фіксації порушень – це не тільки 3000 камер (мінімальна цифра для України), але ще і більше 10 тис. операторів, які будуть обробляти дані цих камер, і, мінімум – 5 тис. робочих місць. Все це – чималі гроші. Плюс – ще не затверджений технічний регламент і остаточно не сформовано законодавчу базу.

Зокрема, як повідомив начальник управління безпеки дорожнього руху департаменту патрульної поліції Василь Брянцев, необхідно внести в Закон уточнення, що «покарання повинен нести порушник, в разі, якщо в поліції є на нього достовірні дані. Якщо таких даних немає – власник автомобіля». Крім того, внести в Закон дозвіл використовувати й прилади неавтоматичної фіксації.

З цього, в поліції зараз розглядають варіант контролю швидкісного режиму технічними засобами, встановленими на автомобілі патрульної поліції. Тобто – приладами неавтоматичної фіксації. Необхідна апаратура для цього є. Потрібна тільки законодавча підтримка.

Тобто, не виключено, що поки будуть впроваджуватися засоби автоматичної фіксації порушень ПДР, почне працювати і мобільний контроль швидкісного режиму. Багато автомобілістів ще пам’ятають класичні засідки ДАІ за кущами і спрямовані в них «фени».

Більше новин


Прокоментуй новину

 • jnvar

  Это надо такое,что бы на одну камеру посадить 5 дармоедов,которых она должна кормить?!!! Как же еще обокрасть водителей,которые бесятся от жиру? Власти изыскивают способы узаконенного грабежа своих граждан))) Слава Украине? и буржуйской воровитой власти..

 • red parmesan

  а янукович еще техосмотры отменил и с алкотесетрвами был порядок. а сейчас анархия. ща скакуны таких гейропейских законов напринимают что пешком прийдётся ходить.

 • Микола

  Цікаво! Яка це автоматична фіксація, якщо на кожну камеру потрібно аж 5 працівників! Автоматчна фіксація-це коли камера автоматично фотографує автомобіль, який перевищив швидкість, а потім всім порушникам розсилаються “листи щастя”. І тоді вже нікого не мине штраф і вилучення прав. Звичайно ж тоді відпаде можливість не штрафувати тих, у кого на момент затримання не виявилося готівки, передачі частини “сплачених” штрафів начальнику і вищому керівництву. Ну чому і в Німеччині, і в Польщі, і в інших країнах це працює, а ту нас вже скільки років якось відмовляються? Це ж і скоротить кількість дорожної поліції…

  • viper

   так потому и надо аж 5 человек на камеру, чтобы они отсеивали из запротоколированных автоматично нарушений тех, кому “письма счастья” отправлять опасно по причине вылета с работы и наказания начальника ГАИ ))