Заміна прав в Україні 2017: слідчий експеримент

Перевіряємо, як швидко можна поміняти водійські права у новому сервісному центрі МВС, пише autocentre.ua.

Безвізовий режим з ЄС набуває чинності через кілька днів і багато автомобілістів України чекають цієї дати, щоб вирушити в подорож Європою на машині. Важливою деталлю є сучасні водійські права міжнародного зразка.

Звісно, зі старим ламінованим водійським посвідченням в ЄС не пустять. Однак можуть виникнути проблеми і у власників новіших пластикових прав, в яких не зазначено їх терміну дії. Нагадаємо, його почали вказувати тільки з 2015 року.

Заміна водійських прав – начебто і нескладне заняття, але раніше воно забирало чимало часу. Необхідно було зібрати документи, вистояти в черзі, а потім прийти і отримати нове водійське посвідчення.

Однак на зміну МРЕВ вже прийшли нові сервісні центри МВС, що працюють швидше та ефективніше. «Автоцентр» взявся перевірити, наскільки швидко тепер відбувається заміна прав в Україні.

Для початку нагадаємо, що для заміни прав необхідна діюча медична довідка (форма 083/о). Вартість її оформлення наразі становить 220-250 гривень. Також слід взяти з собою паспорт та ідентифікаційний код, ну і старе водійське посвідчення, звісно.

Насамперед у сервісному центрі МВС (Київ, вул. Велика Кільцева, 4) реєструємося і беремо талон електронної черги. Обслуговування відбувається швидко, та й на обмін прав черга менша, ніж, наприклад, на реєстрацію і перереєстрацію авто.

Підійшовши до віконця оператора сервісного центру, пред’являємо необхідні документи. Деякий час може зайняти перевірка на наявність неоплачених штрафів. Потім оператор вносить анкетні дані.

Далі перевіряємо роздруковану анкету і ставимо підпис. Отримуємо квитанцію і оплачуємо її у терміналі або касі. Заміна водійського посвідчення коштує 201 гривню.

Наступний етап – фото. Фотографію одразу обробляють і наносять на пластикове посвідчення. Тут же на місці отримуємо нові водійські права.

Ось, власне, і все. Заміна прав зайняла щонайбільше 20 хвилин і обійшлася без штовханини у чергах і нервування.


Не пропустіть