В Україні потрібно платити податок за авто, яких вже немає

0

У Державній фіскальної службі вважають, що викрадення машини не є приводом для несплати податку, пише auto.mail.ru.

Про це йдеться в роз’ясненні Головного управління ГФС в Києві, опублікованому на «Головбух: бюджет».
“Мова йде про податок на автомобілі з двигуном об’ємом вище 3 л і віком до 5 років, який становить 25 тис. на рік.
Якщо вкрадений легковий автомобіль, який використовувався менше 5 років і має об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см, не знято з реєстрації в органах внутрішніх справ (тобто знаходиться у власності платника податку), то такий платник податків зобов’язаний сплачувати транспортний податок за ставкою і в строки, встановлені ст. 267 (Податкового) Кодексу”, – Владими Варгич, заступник начальника Головного управління ГФС в Києві.

При цьому в ГФС відзначили, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який позбавить українських автовласників від такого податку.

Однак і сам податок може незабаром припинити своє існування. Нагадаємо, нещодавно в уряді запропонували замінити податок на об’єм двигуна податком на вартість авто. Якщо він буде прийнятий, додаткові 25 тис. на рік доведеться заплатити всім власникам машин у віці до 5 років, чию вартість Мінекономіки оцінить вище 1 млн. грн. Там навіть опублікували калькулятор для оцінки вартості автомобілів, який, втім, виявився ще вельми «сирим».


Не пропустіть