Зміни в ПДР: нарахування балів та штрафів у 2016

0

Заступник міністра МВС Екі Згуладзе зовсім недавно анонсувала реформування Правил дорожнього руху. За цим анонсом, до Верховної Ради України надійшов законопроект, головною метою якого стало використання в державі нової системи, яка здатна автоматично фіксувати порушення ПДР.

До вашої уваги, нові штрафи в 2016 році:

1) Перевищення швидкості на 20 км/год від допустимої; порушення дорожньої розмітки та недотримання вимог дорожніх знаків, порушення правил паркування, зупинки та проїзду пішохідних переходів. За всі ці порушення виписується штраф 255 гривень і нараховуються 20 штрафних балів.

2) Проїзд на червоний колір світлофора або заборонний знак регулювальника, неправильний обгін, порушення відстаней між транспортними засоби та інше. Такі порушення караються штрафом у розмірі 455 гривень і нарахуванням 30 штрафних балів.

3) Перевищення швидкості на 50 км/год і більше допустимої; незабезпечення руху аварійно-рятувальних служб. Також порушення правил парковки і зупинки, які тим чи іншим способом заважають руху іншим транспортним засобам або створюють загрозу руху. За такі порушення буде накладатися штраф 510 гривень і нараховуватимуться 50 штрафних балів.

4) Виїзд на залізничну колію і переїзд на заборонений сигнал. Це порушення буде каратися штрафом у розмірі 850 гривень і нарахуванням 50 штрафних балів.

5) Всі інші порушення будуть каратися штрафом 340 гривень і 30 балів. За законопроектом, водії матимуть в своєму запасі 150 штрафних балів для так званих «попереджувальних» порушень. Після використання цього ліміту буде грошовий штраф. Розцінка штрафів також змінилася. Тепер буде просто мінімальний розмір штрафу, раніше ж було «від» і «до». Варто ще підмітити, що штрафи будуть виписуватися не так на людей, як на транспортні засоби (автомобілі), на яких було вчинено правопорушення. Тому, якщо автомобіль буде ввезений з-за кордону (не зареєстрований в Україні), то відповідальним за порушення буде та людина, яка ввезла його на територію України.


Не пропустіть