Коли чекати заборону дизельних і бензинових авто

0

Провідні країни світу, включаючи Німеччину і Великобританію, готуються ввести заборону на експлуатацію машин на традиційних видах палива, пише autodriving.net.

Схоже, ми стаємо свідками справжньої автомобільної революції: вже в 2050 році звичні транспортні засоби, оснащені дизельними і бензиновими двигунами, можуть опинитися поза законом. Принаймні саме за таку радикальну міру виступило п’ять країн і шість штатів США.

За даними видання, за заборону автомобілів, що працюють на традиційних видах палива, на конференції ООН з клімату (COP21) виступили країни, що входять до альянсу виробників транспортних засобів з нульовими викидами (ZEV). Це – Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Великобританія, а також канадська провінція Квебек.

Крім того, через 35 років заборону на продаж бензинових і дизельних автомобілів може бути введений у восьми штатах США – Каліфорнії, Род-Айленді, Нью-Йорку, Коннектикуті, Меріленді, Массачусетсі, Орегоні і Вермонті. Метою подібних радикальних заходів, зрозуміло, є зниження шкідливих викидів і поліпшення екології.

Правда, не можна не відзначити: навіть у разі остаточного прийняття рішення урядами зазначених країн і штатів, звичні АЗС зникнуть не скоро. Справа в тому, що остаточно бензин і солярку як вид палива нова ініціатива не забороняє.

Наприклад, традиційні гібриди й ті автомобілі, в яких ДВЗ використовується для підзарядки електромотора, зможуть їздити по дорогах і після 2050. А, значить, їм знадобиться і традиційне паливо – нехай і в значно менших кількостях.


Не пропустіть