Як вирішити проблему авто на іноземній реєстрації

Вже не перший рік на території України спостерігається справжнє “нашестя” автомобілів на іноземній реєстрації. Безвізовий режим України з Європейським Союзом, який запрацював не так давно, змусив представників влади знову підняти це “болюче” питання.

Президент Петро Порошенко під час недавнього візиту на Волинь дав доручення Кабміну в терміновому порядку врегулювати ситуацію, що склалася, – пише Конкурент.

А почалася вона ще 5 років тому. Українці віднайшли “дірки” в законодавстві та замість дорого розмитнення почали використовувати різні схеми для ввезення автомобілів з-за кордону.

“Я питаю його, “на 5 днів виїжджаєте”? А він у відповідь – ну, які 5, всі ж все знають…”. Ці слова водія на іноземній реєстрації переказав Президент України Петро Порошенко, коли проводив нараду у Луцьку наприкінці травня щодо запровадження безвізу.

Народний депутат України Ніна Южаніна каже, що в Україні на сьогодні немає відповідальності за несвоєчасне вивезення авто.

“Якщо автомобіль не вивозиться, митний орган складає протокол за порушення митного режиму, який зовсім на незначну суму – 170 гривень – і іншого впливу держава не має зараз для того, щоби зробити зауваження або взагалі видворити такий автомобіль за межі України”, – каже вона.

Станом на початок 2017 року в парламенті було зареєстровано 22 законопроекти, які повністю чи частково стосувалися проблеми автомобілів на іноземній реєстрації. Найбільш обговорюваний з них каже про те, щоб власники автомобілів сплачували щоденно по 2 євро за перебування на митній території України.

Але, можливо, в Кабміну і Президента є своя точка зору на вирішення цієї проблеми.

Розглянути різні точки зору і висловити своє бачення з приводу цього питання у прямому ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Протилежний Погляд LIVE” спробують депутат Луцької міської ради Микола Собуцький та активіст “Громадського руху “Народний контроль” Олег Бондарук.

Більше новин


Прокоментуй новину

COMMENTS

  • вася

    Насправді все дуже просто. Не треба ніяких розтаможок, дозвольте людині купити авто за кордоном і поставити його на тимчасовий облік. Авто їздить в Україні, заправляється-значить платить транспортний податок, ремонтується-значить стимулює промисловість.

    • Vladimir Forsyuk

      Проблемы нет. Есть зажирательство! На ОЛХ – полным-полно разных авто, по любой цене. Даже и за копейки можно там купить приличную машину! Но, народ желает в себя пхать, как можно больше! И чтобы машина новая была, а потом и не одна, и чтобы по зарубежам часто ездить, и чтобы жить во дворце….

Коментувати