Розмитнення авто, як в ЄС: експерт вказав на помилки українців

При ввезенні авто в ЄС розмитнення більше ніж в Україні. Тому в нашій країні мито і податок необхідно повністю скасувати, а не збільшити до рівня європейських країн, пише autonews.ua.

Про це написав на своїй сторінці в ФБ генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Експерт написав про помилки деяких українців, які хочуть «розмитнення авто, як в ЄС».

«Про яке розмитненнія Ви говорите? Всередині ЄС? Усередині єдиного митного союзу? Ви розумієте, що ЄС – це, по суті, єдина економічна і митна зона (грубо кажучи, єдина країна)? І Ви розумієте, що ми для них чужі? Ми поза цією країною? Яке у нас розмитнення при переведенні авто з Житомира до Києва? Така ж у них при перевозі авто з Німеччини в Литву», – пояснює експерт.

«А тепер про європейське розмитнення! Якщо Ви ввозите авто в ЄС, наприклад, до Польщі, з-за меж ЄС, то Ви платите ПДВ -23% (у нас менше-20%), мито-10% (у нас менше-8%), акциз 3.1% для об’єму до 2 літра і 18,6% для обсягу понад 2 літри (у нас менше).

Якби нас прийняли до ЄС, то і у нас би розмитнення було б нульове, але, на мій величезний жаль, нам чітко пояснили, що в найближчі 50 років ми до складу ЄС не ввійдемо! Невже це незрозуміло? Тому я не хочу розмитнення як в ЄС (10% мито, 18,6% акциз і 23% ПДВ), я хочу, щоб у нас взагалі скасували і мито і податок на всі авто: і нові, і б / у. Мені смішно чути, коли люди говорять: “Вимагаємо розмитнення як в ЄС!», Не спромігшись дізнатися: а яке там розмитнення», – резюмував Назаренко.


Не пропустіть