У ВР з’явився новий законопроект «про авто на польських бляхах»

Дуже неоднозначний документ! Кабмін, спільно з депутатами готує законопроект, в якому передбачена можливість легалізувати в Україні такі авто. Але не все. Параметри такої легалізації поки не розкривають, але днями стало зрозуміло як хочуть контролювати перебування авто іноземної реєстрації в Україні і хто буде здійснювати цей контроль, пише avtoblog.ua.

22 червня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований проект Закону No6626 «Про внесення змін до Закону України« Про Національну поліцію »з окремих повноважень поліції». Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Антон Геращенко, Ірина Єфремова і Людмила Денисова.

Проектом закону передбачається розширення повноважень поліції в сфері дорожнього патрулювання, тимчасового затримання та обліку транспорту. На перший погляд, в тексті законопроекту йдеться про розширення повноважень поліції, які їй необхідні для якісного виконання правоохоронних функцій.

Як говориться в пояснювальній записці, оскільки п. 10 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» встановлює умовно вичерпний перелік місць для забезпечення громадської безпеки та порядку – вулиці, площі, парки, сквери, стадіони, вокзали, аеропорти, морські та річкові порти, інші публічні місця, – то пропонується доповнити цей перелік місцями , які не вважають публічними, але в яких поліція фактично забезпечує публічну безпеку і порядок за допомогою автомобільного патрулювання (один із заходів забезпечення громадської безпеки), зокрема, це автомагістралі та вулично-дорожня мережа.

Наступною проблемою, на вирішення якої спрямовано проект закону, є первинне упорядкування обліку автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні. Законопроектом No6626 пропонується доповнити ч. 1 ст. 26 Закону України «Про Національну поліцію» п. 141 і ч. 3, що дозволить поліції формувати власні бази даних (банки) даними транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які тимчасово перебувають на території України, використовуючи як наявну інформацію, так і отриману від Державної фіскальної служби.

Автори закону впевнені, що прийняття документа стане першим кроком до формування правової визначеності в питанні держконтролю тривалого перебування автомобілів на іноземній реєстрації в Україні, які масово використовують українські громадяни.

Таким чином, з тексту законопроекту стає зрозуміло, що в поліції все-таки мають намір вести облік автомобілів іноземної реєстрації, але без перереєстрації на українські номерні знаки, як це було на початку 2000-х. Нагадаємо, що в ті часи авто, зареєстроване в іншій країні, але яке в’їхало в Україну в режимі тимчасового ввезення, повинно було пройти перереєстрацію і отримати номерні знаки українського зразка. Після завершення терміну перебування українські номерні знаки здавалися назад в МРЕВ.

Якою буде сама процедура обліку авто іноземної реєстрації в поліції? – поки не зрозуміло. Але раз в тексті закону з’явилася згадка про інформацію, отриману від Державної фіскальної служби, то є ймовірність, що облік буде автоматично вестися при в’їзді на територію України.


Не пропустіть