Авто на іноземній реєстрації перевірятимуть ретельніше

У Верховній Раді з’явився законопроект про реєстрацію в поліції автомобілів на іноземних номерах. Документ дає чітке уявлення, як влада хоче контролювати перебування авто іноземної реєстрації в Україні і хто буде здійснювати цей контроль, пише businessua.com.

Ініціаторами законопроекту №6626 «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію» щодо окремих повноважень поліції» виступили народні депутати Антон Геращенко, Ірина Єфремова і Людмила Денисова.

Проектом закону передбачається розширення повноважень поліції в сфері дорожнього патрулювання, тимчасового затримання та обліку транспорту.

Як йдеться в пояснювальній записці, оскільки п. 10 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» встановлює умовно вичерпний перелік місць для забезпечення громадської безпеки та порядку – вулиці, площі, парки, сквери, стадіони, вокзали, аеропорти, морські та річкові порти, інші публічні місця, – то пропонується доповнити цей перелік місцями, які не вважаються публічними, але в яких поліція фактично забезпечує публічну безпеку і порядок за допомогою автомобільного патрулювання (один із заходів забезпечення громадської безпеки), зокрема, це автомагістралі і та вулично-дорожня мережа.

Наступною проблемою, на вирішення якої спрямований проект закону, є первинне упорядкування обліку автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні.

Законопроектом №6626 пропонується доповнити ч. 1 ст. 26 Закону України «Про Національну поліцію» п. 141 і ч. 3, що дозволить поліції формувати власні бази даних (банки) даними транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які тимчасово перебувають на території України, використовуючи як наявну інформацію, так і отриману від Державної фіскальної служби.

Автори закону впевнені, що прийняття документа стане першим кроком до формування правової визначеності в питанні держконтролю тривалого перебування автомобілів на іноземній реєстрації в Україні, які масово використовують українські громадяни.


Не пропустіть